Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy valamirevaló akkus ütvecsa...

Egy valamirevaló akkus ütvecsavarozó a berohadt kerékcsavart letekeri?

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 17:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ezek játékok....

100e alatt gagyi mind.

2023. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

600Nm feletti gépekben gondolkozz, de még akkor sem biztos hogy jó is lesz az. A Lidl-ben kapható akkus meg levegős gépek jónak jók, de csak egyszerű otthoni barkácolásra. Ha valóban be van rohadva a csavar akkor inkább kölcsönözz egy combosabb elektromos hálózati áramról használható gépet amibe azért van is erő, az tuti leszedi neked, legalább is nagy eséllyel ha csak bele nem törik a csavar mert ha évekóta ott rohad benne ez is előfordulhat.


Ha otthonra tervezel venni ilyen csavarozó gépet sima kerékcserékhez akkor sem át ha ,minimum 600Nm teljesítményűt veszel mert személyautónál is előfordulhat hogy a szezon alatt annyira belegyógyul, a csavar hogy fog kelleni erő ahhoz hogy lebírja szedni a gép.

2023. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Most azért a kérdező 5-ös hozzászólása alapján azt tudom gondolni, hogy csak feltételezi berohadt, de azért nem rohadnak olyan könnyen be, főleg ha szezononként cserélték a kereket. Én pl mindig fújok a menetre egy kis réz sprét.

Egyébként meg szerintem ez ilyen úri passzió, hogy ütvecsavarozóznak eggyesek mióta a Lidl forgalmaz ilyen kulcsot. Most komolyan, arra az évi 2x-i kerékcserére minek kiadni 35 ezret? De láttam 70-ért az akkust, ha maradunk a Lidl-ös gépnél. Sima, a kocsihoz adott pipakulccsal,egy a kocsihoz adott csavarhúzóval , aminek nyelében ott a kerékanya méretű hatszög, meg egy krokodilemelővel, fél óra alatt kényelmesen kicserélem a 4 kereket.

2023. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha alufelnis akkor simán ráoxidálódik annyira, hogy ezek az olcsó kulcsok nem szedik le, akkor meg tényleg pénzkidobás volt.
2023. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14-es: sokat segít ha nyomatékkulccsal van meghúzva a gyári értékre.

110-120 nm. Egyszer sem rohadt még rá.

2023. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Vikuci79 válasza:

Ha fontos vegyél. De!

A hosszabbító, pl. egy cső tényleg sokat segit. Tudod erő × erőkar-> nagyobb forgatónyomaték.

Én nő létemre így szedtem le, igaz nehezen a deffektest. Meg nem feltétlen kell csak a lazítás irányába húzni, ha "rá van rohadva".

Picit lehet a szorítás irányába.

Azzal is lazítasz, ha épp be van rohadva és után lehet az igazi lazítás irányába tekerni.

Lényeg hogy mozduljon. Ha egyszer megmozdult, mindegy hogy merre, akkor már nyert ügyed van.

Kutyaharapást szőrével.

2023. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Meton ***** válasza:
Én láttam olyan nagy tudású kerékszerelőt, aki megolajozta a kerékcsavarokat, nehogy berozsdásodjanak. Ezzel az a gond, hogy az olaj csökkenti a súrlódást, ezért jóval nagyobb erővel húzza rá a csavarokat. Még az is lehet, hogy eltépi a csavart. Régebben sokat szenvedtem vele, mire rájöttem. Lehet olajozni, csak akkor nem szabad akkora nyomatékot használni. Ha fellazítod a csavarokat valahogy, majd szárazon nyomatékra kell húzni és akkor soha nem fog berohadni.
2023. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!