Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóiával vezethetek...

B kategóiával vezethetek traktort?

Figyelt kérdés

Van traktorunk és most tervezem hogy lerakom a B kategóriát vagyis vezethetek traktpt vagy ahoz külön jogosítvány szükséges ja és a pótkocsi is érdekelne hogy azt húzhatok utánna vagy arra is van szabálya?


Válaszokat előre is köszönöm


2010. okt. 5. 12:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%
B-s jogsival,csak kerti traktort vezethetsz. ahoz h nagy tratkort vezess le kell rakni a T-t. De B-s jogsival traktort + pótkocsit nem vezethetsz.
2010. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%
most olvasom hogy mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija, a segédmotoros kerékpár, a lassú jármű és pótkocsija, a kerti traktor és az állati erővel vont jármű vezethető,de sztem a nagy traktorra külön jogsi kell.de már ezeket sem értem...
2010. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
A traktornak a hivatalos megnevezése "mezőgazdasági vontató". Egyszóval igen, vezethetsz.
2010. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, jó válaszához annyi kiegészítést, hogy mezőgazdasági vontatóhoz könnyű (max. 750 kg) könnyű pótkocsi kapcsolható.
2010. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
32%

Én úgytudom, hogy a traktort "Mezőgazdasági vontatónak" hívják és igen vezetheted B kat. jogsival.

Lehet nem jó az ismeretem, de szerintem olyan, hogy nagy traktorra nincs külön jogsi.

Bár nem tudom ezt pl. [link] erre milyen jogsi kell :D

2010. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
19%
mezőgazd. suliba jártam.nekem nem kellett lerakni a kerti traktorra a jogsit,mert ugye azt vezethetem B-s jogsival,de mezőgazd vontatót nem vezethetek,mert arra már kell a T jogsi.így nem is engedtek vezetni fő úton mezőgazdasági vontatót.Csak kerti jószágot vezethettem a suliba,és a főúton.
2010. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
Most vizsgáztam kreszből, és jól mondja az a válaszoló, aki szerint igen, vezethetsz max 750 kilós (könnyű) pótkocsival.
2010. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Plusz a 750 kg ÖSSZTÖMEGŰ
2010. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Plusz a 750 kg-os össztömeget meg nem haladó pótkocsit vontathatsz vele.


Bocsi, előbb félre nyomtam... :D


Pipi

2010. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

"B" kategóriával vezethető járművek

személygépkocsi és kistehergépkocsi, amennyiben a gépjármű megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a 3500 kg-ot, a szállítható személyek száma a vezetővel együtt nem több mint kilenc


a fent említett gépkocsik, pótkocsival ha:

• a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a 750 kg-ot.

• (tehát ez esetben a két jármű összsúlya akár 3500+750= 4250 kg is lehet!)

• a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege meghaladja a 750 kg-ot, akkor

• a két jármű együttes megengedett össztömege nem lehet több 3500 kg-nál, de a pótkocsi megengedett legnagyobb tömege nem haladhatja meg a vonó jármű saját tömegét.

mezőgazdasági vontató

mezőgazdasági vontató, könnyű pótkocsival

lassú jármű

lassú jármű pótkocsival (nehézzel is)

segédmotoros kerékpár Max. 50 cm3 hengerűrtartalom

állati erővel vontatott jármű

kerti traktor


DE!

Kezdő vezetői engedély Aki első alkalommal szerez Nemzetközi kategóriába tartozó vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba. A kezdő minősítést a két év elteltével a jogvesztő hatályú, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszabbították.

Kezdő vezetői engedéllyel nem vontathatunk pótkocsit és egyéb vontatmányt (elromlott járművet lehet).

Motorkerékpáron pedig nem szállíthatunk személyt.

2010. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!