Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes W203 220CDI vagy BMW...

Mercedes W203 220CDI vagy BMW E90/91 320D?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fent említett két autóval szemezgetek, 1.5-1.6 millió körül szeretnék autót vásárolni + a kötelező szerviz ugye. Előre szeretnék megkérni mindenkit hogy ne a másik márkát szidjátok, hanem objektíven alkossunk pro kontra érveket a két autóról. Előre is köszönöm! :)

E90 20D-ből mindenképp a 2006-os, 163 lovas M47 motorkódú autó ami érdekelne. Egy cikkben olvastam olyat is hogy automata váltóval érdemesebb vásárolni ha van rá lehetőség, ugyanis ennek az esetleges felújítása akár olcsóbb is lehet mint a manuálhoz a kettőstömegű és egyéb sallangjai. Nem tudom ez mennyire igaz.

W203-ból inkább a facelift utáni 2004-2007 közöttieket nézegettem, viszont Mercedesben nem vagyok jártas, vakon vagyok hogy milyen típushibái vannak, melyik motorkóddal érdemes, melyikkel nem érdemes venni.


Minden infó, tapasztalat érdekelne ezekkel az autókkal kapcsolatban, főleg a W203-ról, ugyanis azzal eléggé vakon vagyok. Köszönöm előre is!



2023. febr. 19. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

BMW-hez tudok hozzászólni


E90 20D-ből mindenképp a 2006-os, 163 lovas M47 motorkódú autó ami érdekelne.


ennek van valami oka, hogy az elavultabb, öregebb konstrukciót keresed?

2023. febr. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom az hogy nem akar egy elcseszett konstrukciót megvenni.

Újabb = nem feltétlen jobb. N47 vezérműlánc alulméretezett, ha az szakad kuka a motor. Ezen felül még egy valag gyerekbetegsége van, M47 sem tökéletes, az arról híres hogy a pillangószelep szeret eltörni mert műanyag, de ezt egyszerű megelőzni.


Amúgy nekem is M47 van, semmit nem tudnék a rovására hozni. Bár azt nem értem, hogy W203-at miért nézel, nem egy kategória. Az még az E46 vetélytársának mondható, sokkal ódivatúbb, szeret rohadni, meg szerintem csúnya is. Én biztos hogy a BMW-t venném, és ezt nem elfogultságból mondom, mert mikor vettem akkor W204 is kilátásba került.


Váltója nekem manuális amúgy, valós 305 ezer km után semmi baja, kettőstömegűm kellene csak cserélni, de akkor már kinyomócsapágy, kuplungszett nyílván.


Még amivel gondom volt, az csomagtartón lévő világítás, kábel szeret megtörni aztán megbolondul, de ez minimális gond úgy gondolom.


De amúgy kemény fába vágtad a fejszéd, nehéz lesz olyat kifogni amit korrekt eladó árul.

2023. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze egy N47 is jó, ha jól karban volt tartva. De azt nem 1.5 millió környékén kell keresni, hanem 2.5 felett.
2023. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Ja, Mercihez még amit hozzáfűznék... Benzinest felejtsd el, motorkód meg OM646. De ahhoz képest meg jobb az M47...
2023. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért nézek W203-at az E90 mellett mert amit írtam 1.6-1.7 milliós kategóriába nem biztos hogy kapok értelmes E90et, viszont W203-ból már egész szépek vannak. Valamint mint írtam is, nem vagyok képbe a korabeli Mercikkel, így lehet még megbízhatóbb, racionális döntés lenne azt választani ebben az árkategóriában. De nem vagyok részrehajló, csupán felvetés részemről. :)
2023. febr. 20. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Én amúgy 1.6-ért vettem tavaly ősszel. Ki lehet fogni azért, ha nyitott szemmel jársz.
2023. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Mercedes.
2023. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akármelyiket is veszed meg, ALAPOSAN nézesd meg az alvázat/bódét.

Ha ívet/küszöböt kell rajta cserélni, akkor egy vagyont rá fogsz fizetni. Drága a normális munka!

2023. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
E90 nem rohad.
2023. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!