Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes w211-es vásárlásán...

Petyku kérdése:

Mercedes w211-es vásárlásán gondolkozom heti minimum 700 km-re kell az autó 2005-2006-os évjáratot néztem.270cdi 220cdi vélemények az autoról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem w211-esem van,2003-as,320 benzin!Én csak a benzinest ajánlanám!annak idején engem is mindenki le akart beszélni erről "mert dízelt KELL venni"......mert mint tudjuk az kevesebbet fogyaszt,meg most a dízel a menő stb stb.....vezettem 270cdi-t,nem is egyszer,sor 5 vartyogó,viszonylag stabil konstrukció,az ereje éppen elég a kasztni mozgatásához!pályán 120-130 között kijön 6.5literből!városban 9 körül!220cdi-t semmi képpen nem vennék,mert eleve nem égetném magam egy sor 4es motorral egy merciben!annyira méltatlan ehez az autóhoz!illetve erről aztán nem mondható el hogy stabil,mert papíron nagy erő van benne(real life-ban nem tudom mert nem vezettem),és pont ez a baj,mert már annyira ki van hegyezve ez a kis köbcentis dízel motor,hogy szó szerint szétveri saját magát!És mondom én továbbra is kerülném bármelyik dízelt,mert az összes merci hordozza magán a common rail gyerekbetegségeit!nagynyomású szivattyú-porlasztócsúcs-bisztbasz jeladó szentháromság közül valamelyik kifingik igen súlyos szervízköltség várható!márpedig ezek (főleg az első kettő)boritékolhatóan tönkre fog menni!egy porlasztócsúcs kb 1 milliárd befecskendezésre van méretezve,ez km-ben kifejezve kb 70-120ezer km-et jelent!darabja meg kb 100000Ft!A benzinesekben eleve kevesebb a kilóméter,általában jobban megkíméltek!én inkább tankolom azt +3 litert 100km-en,és nem kell e fent említett dolgoktól félnem,illetve az a hang engem mindenért kárpótol!De ha mégis dízelt szeretnél akkor már inkább 320CDI abból is a sor6-os,azok is elég stabilak!amiket te néznél 2005-tól azok már V6 dízelek,és típushibájuk hogy szaggatják a vezérműláncot!Szóval ezeket nem ajánlanám!Remélem tudtam segíteni!
2014. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 4165 ***** válasza:
A 270-es. A "common-raul" gyermekbetegségei" az emberek. A szir-szar gázolajaikkal. Annyi baj lesz a 270-essel, hogy ritka lesz a kevés km-es.
2014. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindenképp dízelt vennék. A 270-es egy kifejezetten jó dízelmotor. Most ne játszuk le a dízel/benzin csatát!
2014. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Szívesen fogadnék még több infót,ha valaki tud róluk bármit kérem írjon.B.Ú.É.K
2015. jan. 3. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!