Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél éve üzemen kívüli autó...

Fél éve üzemen kívüli autó esetén az akkumulátor károsodik azon kívül, hogy lemerül?

Figyelt kérdés
Fél éve nem volt használva az autó, az akksi benne volt végig, így a tél folyamán lévő hidegebb időszakban is. Most nem indul, teljesen le van merülve az akksi. Ezen kívül lehet valami baja? Csak mert amúgy új akksi volt, tavaly év közepén lett beletéve.

2023. febr. 20. 04:21
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Kuka. Mélykisülés megtörtént, innen nem lehet feltámasztani az akksit. Hiába teszed töltőre, a kémiai folyamat nem fog újraindulni benne.
2023. febr. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ha sokáig lemerült állapotban vannak, akkor tönkremennek az ólom-savas akkuk.


Azért próbáld meg feltölteni, de nem valószínű, hogy sokáig bírja majd.

2023. febr. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De legalább próbáld feltölteni és majd " mond " valamit.

Addig felesleges kérdest kiírni.

2023. febr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, először kerítek akkor egy töltőt, hátha nem kuka alapból az akksi.
2023. febr. 20. 07:26
 5/9 anonim ***** válasza:

rá kell rakni töltőre

ha életrekel, jó lehet még

2023. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy új aksinál van esély, hogy működni fog, de nem biztos. Ha nem veszi a töltést, akkor próbáld meg bebikázni, van hogy olyankor életre kel.
2023. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Szereztem egy régebbi típusú töltőt kölcsönbe, 2 akksit is kéne töltenem. Mennyi ideig kellene rajtahagynom őket?


Töltő: Power Port 5 Amp Car Battery Charger - CB5-2M-AF

Akksik:

1. 12V 45Ah 390A (elvileg Bosch által gyártott, helyi akkus által forgalmazott akksi - szerelőm szerint)

2. 12V 74Ah 680A (Varta Blue Dynamic E11)


A töltőn csak egy ON-OFF gomb van, meg egy 5A Meter visszajelző 0-6-ig skálázva, jelenleg 3-4 között mutat az óra.


Bocsi a hülye kérdésekért, autót bikáztam már be, akksit cseréltem már, szerelgettem is már a kocsin egyszerűbb dolgokat, de így akksitöltőt még nem használtam, nem tudom mi ennek a menete. Az biztos, hogy nem merem így hagyni, ha megyek el otthonról. Semmi füst, hang meg ilyenek, csak nem értek ezekhez és csak úgy tölteném, ha folyton rá tudok nézni. Mire érdemes figyelnem?

2023. febr. 20. 11:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Amire nagyon figyelj, hogy a polaritást ne cseréld fel! Pluszt a pluszra, mínuszt a mínuszra; Általában a plusz a piros, a mínusz a fekete vagy kék; Először az akutöltőt csatlakoztasd az akumlátorra és a töltőt csak ez után kapcsold be.

A töltés ideje pedig ugy elméletileg az 5 amperes töltővel: a 45Ah-nak 45/5=9 óra, a 74Ah-nak pedig 74/5=14,8 tehát 15 óra

2023. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A helyes csatlakoztatás megvolt, persze.


A töltésidőt így már tudom értelmezni, köszi a pontos számokat, már csak azt remélem, hogy a végén sikerrel járok!

2023. febr. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!