Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 evszakos gumi mennyit megy...

4 evszakos gumi mennyit megy el nalatok kb?

Figyelt kérdés
1,6mm ig koptatva. Valaki azt irta csak autopalyan megy fekezes nelkul es ugy kibirt neki 100 ezret. Markat is irjatok.
2023. febr. 21. 10:29
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
63%
Mondjuk arra befizetek,hogy bármilyen gumi 100ezer km-et kibírt,még akkor is ha autópályán használták.Azt véletlenül nem irta ez a bizonyos ember hogy valós 130-nál 3litert eszik az autója?.....szembeszélben folyamatos emelkedőn,lakókocsival a háta mögött.
2023. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem 4,1-et eszik autópályán megpakolva, ugyanaz a havernak benzinesben 7,4l/100km. De ennyit nem bír ki még a rendes gumi sem nekünk... :)

Egyik autón (Golf) mindig téli van 365 nap mert néha olyan helyekre viszek EU-ban embereket hogy nyárival ott maradnék... 3 év autópályán, csak rendes vegyes használatra 5 év.


Univerzálist még nem láttam olyant amely jól vezetné a vizet és hóban nem kaparna el, viszont alacsony fogyasztása is legyen.


Esőben mindegyik téli/univerzális már 80-90-nél emelte a kocsimat (Michelin, Bridgestone, Fulda, Continental...). Nyári 110-120-nál, autópályán 140km max. Matador 110-nél már kivágna.

Univerzális ennyit sem bír ki, mindjárt emeli, kanyarban meg kivágna.


Ha ezek neked nem számítanak és csak itthon használod akkor én is megint 4 évszakosat vennék mert még rendes telek sincsenek Magyarországon...


Amit írtam éveket ezek évi 10-20000km-re számolandók (attól függ hogy többször Svájc vagy csak Austria, Cseh, mikor milyen év...)

2023. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Elérheted akár az 50000km-et is.
2023. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Körforgalomban a téli/univerzális csikorog mikor gyorsabban mész bele, főleg a dög meleg nyáron.
2023. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vredestein Quatracról tudok nyilatkozni, 15.000 km elég vegyes használat után nem kopott egy mm-t sem, egyébként használtam melegben és hóban is, mindenhol helytállt, nem kell tőle félni.
2023. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Azért egy gumiköpeny éltartama még jó pár dologtól is függ, leginkább a futómű alkatrészek állapotától és az esetleges rendellenes kopásokat megelőző szervizekből. Sok minden függvénye lehet.


Én azt vallom ami tapad az kopik, ami nem kopik annyira nem is tapad. Természetes, hogy mindenki a saját stílusához választ gumit. De azt sose felejtsétek el, hogy személyautó esetében ez 4 tenyérnyi felület... és annak kell minden manővert és egyéb dolgot véghez vinni.....


Lassan én is ott tartok, hogy 4 évszakosra állok át, mert tél már nincs, ami van az meg egy 4 évszakossal kibekkelhető...

2023. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én Continental AllseasonContact-ot használok. Eddig nem volt különösebb kopás, esőben sem volt probléma a tapadással, bár nem szoktam rodeózni az autóval. Még új korában (első 100 km-en belül) nyári nagy kánikulában egyszer mozdult meg az autó hátulja, de mielőtt bármit kellett volna tenni, az automatika megoldotta a helyzetet. Azóta semmi gond nincs vele.
2023. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Michelin Crossclimate, Új korában 8,2 mm barázda, és mivel téli gumiként is használom, nem játszott az 1,6 mm-ig koptatás. Viszonylag keveset járok, így nem a kopás, hanem az öregedés miatt cseréltem. Kezdte a mintázat szélén egész kicsi repedések megjelenni (az oldalfal hibátlan volt), így a következő téli időszaknál 6 évesen, 4 mm körüli barázdamélységgel lecseréltem. 45000 km volt bennük nem kíméletes vezetéssel. Papás stílussal az 55000 is benne lett volna. Ha legyalogoltam volna 1,66 mm-ig, olyan 65e körül tudott volna.

Ja, az új gumi barázdája már csak 7,8mmm. Khmmm... spórolnak, és hadd vegyen hamarabb újat a vásárló.

2023. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most én is gondolkodom 4 évszakos vásárlásán,sajnos vennem kellett másik autót egy baleset miatt és ezen most Goodyear Vector 4Seasons gumik vannak 4miliméter mélységgel gondolom nemsoká cserés lesz.Igaz nem sokat mentem még az autóval de így elsőre jónak mondanám ezeket a gumikat na meg ugye nem is noname viszont tapasztalatom leginkább hosszabb távon csak Vredestein QuaTrac gumival van ami nekem pl nagyon bevált sose volt gondom vele se télen se nyáron.Érdeme lehet maradni ennél?
2023. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9: Én is ilyen Goodyearrel vettem az autóm, 4 évesek voltak. Harmadikban, esőben elkapart vele a kocsi. Az elsőkről darabokban vált le a mintázat. Ment is a kukába.

Vredesteint még nem használtam ilyen sokáig, de a családban elég sok autón van, és még nem volt vele rossz tapasztalatunk. Én is Quatracot vettem, de még csak fél évesek.

2023. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!