Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 évszakos gumikból melyik...

4 évszakos gumikból melyik márka a legjobb? Continental all season milyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 15 colos alufelni a kocsimon, ezzel vettem, nèzegettem a téligumikat , benne lenne szereléssel egy 80 ezerbe kb. Plusz még nyárra kellene vennem valami mutatósabb nagyobb felnit, + arra is gumi olyan 150 ezer ft.

Kinéztem ezt a 4 évszakos gumit, Continental all season 195/64r15 , ez mennyire lehet jó?

Tesztekbe nézegettem , minden évbe a top 1/2 be benne van, szerintetek érdemes ilyet vennem? Megbízható? Kb 90 be lenne szereléssel.

Nyílván hamarabb lefogom cserélni , mintha külön nyárit illetve télit vennék.

Egyébként vártam a michelin cross climate 2 , de nem végzett olyan kimagaslóan a teszteken.

A contin kívűl mit ajánlotok még? Aminek darabja ilyen 20 ezer ft körül van? Nexen esetleg ?



2021. nov. 3. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Toyo..
2021. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én ADAC tesztek alapján választottam 2 éve Nokian Weatherproof-ot.

Nexen nyerte akkor összesítésben a teszteket, de nekem fontosabb az aquaplanning, és a jeges út minősítések a havas úthoz képest. Conti-k/Michelin-ek általában nagyon jók, de annyival nem jobbak, mint az áruk tükrözi.


Amit figyelembe kell venni, hogy ezek a gumik jócskán elmaradnak a kifejezetten téli/nyári gumiktól. Nem a határok feszegetésével kell vezetni rajtuk.

2021. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Nekem teljesen mindegy,ki milyen gumival jár....de ezen gondolkodj el!!

Láttál te már olyan gumikeveréket,amelyik -10 és + 35 fokban is hasonlóan viselkedik?

Mert én még nem.

Ráadásul a kötelező biztosításod milyen?Vállaltad az évszaknak megfelelő abroncsot?

Ha igen,és feltetetsz egy 4 évszakosat,okozott balesetnél nem lennék a helyedbe!

Ha keveset mész az autóval,megszokott útvonalon,semmi országjárás,esetleg.De én maradok a téli-nyári kombónál.

2021. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az egyik autómon Toyo van, a másikon Yokohama. Mindkettő inkább téli gumi jellegű, ezért kánikulában kicsit nyúlóssá válnak és erősebben kopnak. Cserében esőben, hideg aszfalton és hóban kitűnően tapadnak. A Yokohama terepen is megállja a helyét, mert az egy AT gumi.
2021. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Cross climate van a kocsimon. Meg vagyok vele elégedve.

Télen is jól teljesített eddig és nyáron se okozott csalódást.


A jó tapadás egyébként csak 50%-ban a gumi, a másik ötven a jó futómű.

2021. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4

"Ráadásul a kötelező biztosításod milyen?Vállaltad az évszaknak megfelelő abroncsot?

Ha igen,és feltetetsz egy 4 évszakosat,okozott balesetnél nem lennék a helyedbe!"


A nevesebb 4 évszakos gumik rendelkeznek 3PMSF (3 hegycsúcs, hópihe) minősítéssel, abba az osztrákok sem kötnek bele, és a biztosítóknak is megfelel.

KGFB vállalások amúgy elég furák, mivel nem fogják megtagadni a vétlen fél kifizetését, akármit vállalsz. A károkozói büntetéseid is ugyanazok lesznek.


A négyévszakos gumi egy kompromisszum, de egy nyugisan vezetett, kis teljesítményű autóra teljesen megfelel.

2021. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Melyik márka a legjobb?

Mert neked az autód is a legjobb?

Először az kellene és akkor lehetne itt a gumiról is beszélni.

Egy Bentley-nél jogos a legjobb gumi, de egy suzuki vagy opelnél teljesen mindegy.

2021. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jól írták fentebb, 50% a futómű. Az milyen állapotban van? Szilentek nem lógnak?
2021. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A4 es audiról lenne szó, futóműve kiváló, ezèrt is akarom a legjobb gumit rá.
2021. nov. 3. 21:41
 10/12 A kérdező kommentje:
És pályán használnàm leginkább, egy kicsit városba is.
2021. nov. 3. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!