Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Litereket jelenthet fogyasztás...

Litereket jelenthet fogyasztásban egy guminak a típusa?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl mondjuk nyári vagy téli gumi után lehet literekkel több egy autó fogyasztása pl egy 4 évszakos gumival pl a 4 évszakos gumi Üzemanyag-takarékossági osztály C

Vagy esetleg az üzemanyag minőségében is lehet keresni az okokat?

Volt egy autóm 7 liter feletti fogyasztást ritkán láttam 1.6 benzin aztán most nem tudom a 4 évszakos gumi felrakásával kapcsolatba összehozható e de egy idő múlva már sokszor jött ki 7.2 literes fogyasztás de hál isten nálam ez volt a max.Taposni nem szoktam neki max ritkán,hogy ne lustuljon de csak kicsit.



2023. febr. 21. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:

AZ azért a 2 deci, ezen görcsölsz.??

Nem jól számolod inkább a fogyasztást.

2023. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

Nem igazán.

Viszont a mérete, nyomása az sokat jelenthet, mert a göndülési ellenállásra hatással vannak.

2023. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Literekkel biztos hogy nem. NAGYON maximum 1-2 decit, de az esetek 99%-ban még annyit sem.
2023. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2/


Én a nyomást azt folyton ellenőrzöm még akkor is ha nem kéne.

2023. febr. 21. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, több 10 litert is számít, csak éppen a gumi élettartama alatt :)
2023. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a teli-nyári között simán lehet 1/2 liter.

De a 4 evszakosról nincs tapasztalatom sajnos.

Az egy l feletti erteket túl soknak tartom.

2023. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy gumin tényleg nem sok múlik 100 km-en. Télen használnak az emberek téli gumit, de nem csak attól nő a fogyasztás, hanem az alacsony hőmérséklet miatt is. 100 km és 100 km között is lehet különbség, ha nem kizárólag ugyanazon az útszakaszon használsz egy autót. Például munkába járásra. De az autó műszaki állapota is okozhat magasabb fogyasztást. Egy gyengébb lambdaszonda például. Dízeleknél porlasztó csúcsok. Ezer oka lehet.
2023. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Télen elképzelhető egy kis különbség az alacsonyabb hőmérséklet miatt.

Ha valaki ezt figyelmen kívül hagyja, akkor azt a téves következtetést is levonhatja, hogy a téligumi a ludas.


Különben az a 2 deciliter eltérés, még a "pontatlan mérés" kategóriába is belefér. ;)

2023. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!