Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 2008 újabb facelift....

Audi 2008 újabb facelift. Érdemes kicserélni Xenon-ra a fényszórókat?

Figyelt kérdés

Most sima égős van benne, nappali világítással. Ez a verzió nem annyira szép.

Jobban látnék a sötétben vele?



2023. febr. 21. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hanyagold szerintem, a xenon izzó drága és a műszakin is piszkálhatnak érte.
2023. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gondolom az ütközőt is ki kell cserélni hogy fényszóró mosó is legyen...

De jobb lenne? Nem találok Youtuben videót erre a típusra.

2023. febr. 21. 15:21
 3/12 anonim válasza:
Nem.
2023. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Igen, a xenonhoz kötelező a fényszórómosó. Ahhoz meg kell venni a mosós lökhárítót, esetleg fényezni, be is kell kötni a mosót és a csövezését is be kell szerelni.

2023. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolom ezeknek van ott helye mert majdnem mindegyik verziós Xenon-os. El nem tudom képzelni hogy az ülésfűtés és minden más extra mellett pont ezt hagyták ki a megrendelésnél... (csak bőrülés, xeon és tetőtéri ablak nincs, más minden full).
2023. febr. 21. 15:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokat nem veszítesz vele. De egyébként ki, csak lehet annyi lesz szabályosan átépítve, mintha eladnád és vennék gyári xenont.


Én is így jártam, full extra az autó, automata csomagtértől kezdve még a külső tükör is autómata, sávtartó, adaptiv tempomat, de sima halogén. 🤣😂

Össze hasonlítottam a másik xenonossal. Igazából száraz úton jobb(mindkettővel bőven látni), de Vizes úton jobb volt a sárga.

Ez nem Audi.


Amúgy kérdésére a válsz: nem éri meg.

2023. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azt mondod? Vettem bele egy Osram 200% arany halogéneket, de nem tudom... Látni látok, de egy másik Xenonos autóban jobban láttam (az is lehet hogy csak a lámpa búrája nagyobb volt). Sajnos nincs összehasonlítás sehol erre az autóra.

Köszi az infókat.

2023. febr. 22. 09:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyenletesebb a fénye a xenonnak, projektoros halogén esetén feltűnően jobb a xenon.

Reflektoros esetén én azt mondom neked, hogy csak a szélek erősebbek jóval.

Mondjuk úgyis előre néz az ember, ezért az annyira nem zavaró.


Amúgy figyelj, ugyan ebbe a dilemmába voltam, én philipset vettem, azt ajánlom, két oldal 100/200 lumennel erősebb nem tudom mennyi pontosan.


Amúgy ha belegondolsz. Xenonositani lutri.

Tudod miért?


Ha bontottan veszel, akkor lutri, lehet a lámpa "vak".

Teljesen xenonositani bontott cucokkal is drága.

Új lámpával, csak a lámpa közel 300e.

2023. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg amúgy lehet a kábel köteg is cserés. Nem bonyolult annyira, de magadnak nem tudod kicserélni. Ahogy valószínűleg szükséged lesz új lampamoso szivattyúra, etc.


Dob rajta, de mikor eladod, az ára nem fog megtérülni.

2023. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is... Kötve hiszem, hogy a Xenonon és a tetőablakon kívül "Fullextra" lenne az autód. Eleve valami vagy fullextra, vagy nem. Nincs ilyen hogy ezen meg azon kívül fullextra. Ha valami nincs benne, akkor nem az és kész :D.

Szerintem elképzelésed sincs, hogy az ilyen kategóriájú autókba mennyi extrát lehetett pakolni új korába. Csak nézz meg most egy konfigurátort. Konkrétan az autó alapárát mégegyszer rá lehetett szórni extraként.


Ha meg jönnek a kérdések, akkor meg: Ja amúgy nincs napfénytető. Ja amúgy nem masszázsüléses. Ja amúgy nem hasítottbőr a tetőkárpit. Ja hátul nincs ülésfűtés. Ja amúgy nincs hátsóroló az ablakoknál. Ja amúgy kis navis. Ja, nincs benne hűtő a könyöklőnél. Ja meg nem soft close-os. És ez az olcsóbbik bőr. Ja nincs éjjel látó se. Ja ez nem S line belső. Ja ez nem dupla üvegezett. Balblabla. De amúgy ezen a 28 extrán kívül eskü fullextra... Hagyjuk már. (Most általánosságban mondom, nem a tiédre)


Szóval nem akarlak bántani, de felejtsd el ezt az "amúgy fullextra". Szinte biztos vagyok benne, hogy több extra sincs benne, amit annó lehetett hozzá pipálni, csak te nem tudsz róla. Úgyhogy nem, a te autód nem az. Valszeg még annyira sem, mint hiszed.


Egyébként ha neked 3 millió forintos autóhoz megéri venni 2 lámpát 500 ezerért, bele két izzót 40 ezerért (ha bi-xenon, akkor mondjuk 80-100 ezer), egy lámpamosóval kialakított lököst 100 ért, azt színre fújatni még 50-ért, meg találni egy vadállatot, aki ezt neked beköti meg fel is programozza utólag, hogy működjön, akkor hajrá. Nem lehetetlen. De szerintem mindezt azért, hogy hidegfehér eleje legyen a kocsinak... Hát szerintem kevesebb szopás ha eladod a mostanit és veszel egyet gyári Xenonnal.

2023. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!