Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo XC40, BMW X2, Mercedes-B...

Volvo XC40, BMW X2, Mercedes-Benz GLB vagy Jaguar E-Pace? Melyik tetszik nektek a legjobban, EZEK közül melyiket vennétek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fórumozók többsége nem szereti a SUV, főleg nem a kompakt SUV kategóriát…


Most ettől légyszíves tekintsünk el és az adott felhozatalt hasonlítsuk csak össze…


Ti melyiket vennétek és miért?


Érdekesség, hogy az átlag értékelési pontszám az ebben a sorrendben ahogy írtam csökken (a Volvo 9.5/10 pontos, a Jaguar 10/7), de az árak meg pont ebben a sorban növekednek… Tehát a Volvo a legolcsóbb és a Jaguar a legdrágább. Legalábbis ha az alapfelszereltséget vesszük alapul, ha teli pakoljuk extrákkal, akkor a Mercedes a legdrágább, de olyan sok extra nem is érhető el a többihez mint ahhoz.



2023. febr. 22. 11:45
A kérdező szavazást indított:
A Volvót venném
A BMW-t venném
A Mercedest venném
A Jaguart venném
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

A Volvo vagy a Jaguar lenne a befutó, de inkább a Volvo mert olcsóbban megvehető, egyébként hasonló minőségű. Szimplán azért mert ezek tetszenek, szerintem a GLB és az X2 is elég esetlenül néz ki, nem mondom hogy a másik kettő maga a gyönyörűség, ezek mind bumfordi autók, de a Volvo például szerintem kifejezetten jól néz ki a kategóriához mérten.


Az X2 és a Merci infotainmentben persze messze viszi a pálmát, ebben itt főleg a BMW szerintem nagyon erős, mert még nem a legújabb érintős iDrive van benne, hanem még a középkonzoli vezérlős, amit tényleg nagyon jó használni menet közben is, és persze vannak fizikai klímavezérlők például. De ha pisztolyt tartanának a fejemhez hogy most akkor vegyek egy ilyen kis SUV-t, akkor már inkább az X1-et venném és nem az X2-t.

2023. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A Volvo és a BMW is 12.9 millióról indulnak, de a magasabb felszereltségeknél már a BMW-nek megszalad az ára… A Merci az 15.1 millióról indul, listaár szerint, a Jaguár pedig 20.5 millióról. Viszont a legmagasabb felszereltséggel már olcsóbb mint a Merci legmagasabb felszereltséggel…


A Volvo tényleg kivétel nélkül nagyon magas értékeléseket szokott kapni, ehhez képest olcsó… A Jaguar meg ahhoz képest, hogy rossz értékeléseket kap és műszakilag nem veszi fel a versenyt a németekkel, meg elég drága, viszont viszonylag kuriózumnak számít itthon és mégis elég visszafogott, stílusos (szerintem).


Ha azt vesszük, hogy egy Suzuki Across már (persze más kategória, de akkoris) a maga 25 milliós listaárával mindnél drágább, azért nem tűnik egyik sem olyan rossz vételnek.

2023. febr. 22. 11:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a Jaguar infotainmentben nagyon gyenge volt sokáig, de a legújabb modell esetében már azt mondják a tesztek, hogy majdnem utoléri a németeket… Pl. a carwow tesztjében is ezt írták, de több helyen is olvastam.
2023. febr. 22. 12:00
 4/4 anonim válasza:
Mercedes GLB
2023. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!