Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen buktatói vannak annak,...

Milyen buktatói vannak annak, ha valaki a legolcsóbb legkevésbé ismert benzinkutakon tankol benzint? Mint pl. Oil!, Mobil Petrol, Auchan, Orlen. Van adalék az ott kapható üzemanyagokban egyáltalán, vagy annyira gagyi hogy kerülni kell?

Figyelt kérdés
Az üzemanyagellátó rendszert féltem a benzines autómban. Sokszor majdnem elcsábultam, hogy 600 forint alatt van a benzin literje ezeken a helyeken, de belegondolva abba hogy min spórolhatnak ezek a kutak hogy ennyire olcsók, inkább normális benzinkúton tankolok. VW Golf V 1.4 16V az autóm, mindig vigyázok rá, motorolajból japán Eneost kap.

2023. febr. 23. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

A MOL-tól veszik azok is.

CSak azt tudnánk már hogy honnan terjedt az el az a baromság hogy adalékolják a kis kutak az üzemanyagot???

De meglehetne nézni amikor oda megy a tanker és lefejtik a naftát és aztán lezárják és kész.

Semmiféle adalékot nem tesznek hozzá.

Vagy a suttyók hogy gondolják a kb 4-5000 literhez milyen és mennyi adalékot kellene tölteni???

Amikor 480 ft volt naakkor nagyon kevés haszon volt rajta !

Akkor most mennyi lehet a hasznuk 600 ft-nál?

Ha van egy kis logikád kitudod barkobázni.

2023. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Speedzone-nak van egy videója ahol bemutatnak egy Auchan kutat. Nem olyan gagyi azért mint gondolná az ember.
2023. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A marketingen, a shopon és a személyzeten spórolnak.
2023. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezek a kutak is biztos helyről, többségben a MOL-tól veszik. Másrészt minden kutat rendszeresen, szúrópróba szerűen ellenőriznek (NAV, mérésügy, stb) beleértve az üzemanyag minőségét is.
2023. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy előttem is írták, a hatóságok ellenőrzik a kutakat. El kell tudniuk számolni hogy honnan és mennyi üzemanyagot szereztek, hogy ugyanannyit adtak-e el és mintát is vesznek. Ha valami nem stimmel azonnal lakat kerül a kútra.
2023. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem először hallom azt az érvet, hogy ezeken a benzinkutakon ellenőrzik rendszeresen az üzemanyagokat.


Mondok rá egy ellenpéldát. Élelmiszereket is rendszeresen ellenőriznek a hatóságok, az előírásokat teljesítő élelmiszerek között mégis van ehetetlenül rossz ízű és minőségű. De az előírásoknak megfelel, így árulhatják őket a boltok. Szerintem az Auchan féle benzin is ilyesmi lehet, az előírásoknak megfelel, de a motornak hosszú távon nem tesz jót.

Ég és föld egy Shell V-Power 95 benzin és egy Auchan benzin között a különbség szerintem. Mindkettővel tud menni az autó, de az egyik jót tesz a motornak, a másik nem.

2023. febr. 23. 20:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az élelmiszer azért teljesen más. Hiába rossz ízű és minőségű, amíg lisztből készül és nincs egérszar a konyhában addig rányomják hogy megfelelő. A benzinnél ez bonyolultabb, ott különböző szabványokat kell teljesítenie hogy rányomják a megfelelőt. Az etanol csinálja ki a kocsit. A Shell V-Power 95 az pont hogy adalékolt, de a Fuelsave már megint egy alapabb benzin.
2023. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

#6-hoz.: kényes vagyok a kocsimra, megkapja ami jár neki...cserében hozza amit elvárok.

Csak 100-as benzint kap, csak Eneos 0W20-at..


Nos ennek fényében történt, hogy az én hibámból éppen hogy eljutottam a budaörsi osan benzinkúthoz, szinte porzott a tank..95 -öst tankoltam tele.

És láss csodát...az autó még mindig gurul..finoman jár a motor, nem sértődött meg.


Megsúgom a benzin minősége nem rosszabb, mint ahogy előadod..

Jó, megszopattak, de az nem a benzin minősége volt.

2023. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy elnézem a Budaörsi Auchan kútnál sorbanálló autókat, egy-két kivétellel baromi drága autók várakoznak tankolásra. Ráadásul nem is 98-at, hanem 95 -öst tankolnak. El leht gondolkozni, ennyi szarevő nem lehet. Inkább a benzin jó minőségű.
2023. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg Budaörsön dolgoztam elég sokat tanultam az Auchan kúton prémium gázolajat. Nem éreztem másnak az autót tőle.
2023. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!