Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az élettartama egy...

Feketeruhasember kérdése:

Mennyi az élettartama egy eletromos robogónak?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt ilyen gépem és szeretnék venni egyet de fogalmam sincs meddig bírják.

Van benzines motorom amivel néha van probléma de minden javítható rajta és minden alkatrész kapható hozzá. Így gyakorlatilag ha csak nem töröm össze akkor nem igazán tud tönkre menni.


Ha vennék egy ilyen robogót akkor tudnám használni akár 15 vagy még több évig? Silent s01 robogóra gondoltam. Nem lenne az hogy 2 év múlva egyszer csak megáll és nem lehet vagy nem éri meg javítani hanem csak újat venni?


2023. febr. 25. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

ha a műszerfalon kijelzi az aksi állapotát, sebességet, töltöttséget, akkor ennyi pont elég, hogy lásd a legkényesebb rész állapotát. A kerekek, fék, pont úgymkopik, mint a belsőégésű. Használtam már 10 éves aksis rollert, még barátságosan működött.(ausztrál gyártmány)


Szerintem ezek minimum tíz évet bírnak, addigra pont megúnod.

2023. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én attól félek hogy valami nyáklap valahol vagy egy chip tönkre megy benne és nem lehet utána megcsinálni.
2023. febr. 25. 18:04
 3/16 anonim ***** válasza:

15 év?! Ne viccelj!

Nem magával a robogóval villanymotorral lesz a gond, hanem az akkupakk lesz a szűk keresztmetszet. A csere, vagy átcellázás meg nem két fillér. Én 3-4 éve akartam elektromos robogót venni, de pont ezért letettem róla. Használat és tárolás függő, de álltában is romlik az akku. Állítólag 5-6 év után már érezhetően fárad az akkupakk.

2023. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

a mai villanyrollerek már simán visznek tíz évet. A robogók is, főleg ha nem gyorstöltővel töltöd.

A budaörsi osanban láttam jófajta robogót is, de nem merem megvenni, mert itt Budán hamar lába kél.

2023. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A nagy okosok azt állítják az autók akkumulátoraival kapcsolatban hogy nem megy tönkre egy az egyben soha hanem a kapacitása csökken. Sok elektromos autó bírja még 10 éves akksival is kb 65-70% kapacitással. Az elég lenne. De még ha az akksit cserélni is kell azt még megvenném , talán addigra olcsóbb is lehet talán újabb akkumulátor technológiával. A kérdés alapvetően a robogóról szólt és annak elektromos rendszeréről nem kifejezetten az akkumulátorról ami cserélhető.
2023. febr. 25. 19:01
 6/16 nemaRendőrség ***** válasza:
Nagy gyártó eszközét kell venni amihez lesz alkatrész 30 év múlva is. Pl bosch motoros robogók (supersoco)
2023. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Cserélhető, csak nézz utána mi az ára! Aránytalanul drága, nem biztos, hogy megéri. Legalábbis pár éve én ezért tettem le róla.

Elektromos autóm nem volt még. De akkus szerszámgépeket használok. Ebből is márkásakat, nem kínai piacosat. Nincsenek ipari célra nyúzva, de pár év után érezhetően gyengülnek, hamarabb merülnek. Nem egyet celláztam át saját kezűleg. Utána ég és föld!

És ezekben is ugyan olyan lítium-ion cellák vannak mint a robogóban. Kötve hiszem, hogy ott másképp viselkednének. Nem véletlen, hogy amit kinéztél, arra is korlátozott az akkura a garancia.

Ha belefér több százezerért egy esetleges akkucsere, akkor én nem hezitálnék. Maga a hajtás nincs túlbonyolítva. Egy agymotor van benne direkt hajtással. Nem nagyon tud benne mi elromlani. Na meg ha jól értem újat vennél. Arra ott a garancia. Ha garanciaidőn belül nem romlik el, valószínű utána sem fog.

2023. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5 évig vezettem céges elektromos kocsit 175000km-t tettem bele és soha semmi baja nem volt. 90-nél volt egy fékbetet csere, ezen kívül semmi. Pedig sokszor rendesen gyepáltam. Az akku cellán két év után éreztem is, hogy hamarabb merül egy kicsit és kevesebb kilómétert lehet megtenni egy feltöltéssel. De utána már nem romlott gyorsabban a teljesítménye.

Szerintem a legjobb dolog ez az elektromos közlekedési forma, csak hát még nincs kiforva. Kellenek a nagyobb megtehető távok és az extrém gyors töltési lehetőség.

2023. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az otthonomban van napelem így érdemes elhasználni a megtermelt áramot, mert olcsóbban veszik vissza a visszatáplált áramot mintha elhasználnánk, ezért szerintem megérhetné egy elektromos robogó. Plusz itthon kényelmesen bedughatnám és egy éjszaka alatt biztosan feltölt, nem kellene többé olajcserével és benzinkútra mászkálással foglalkozni. Talán még akksit is megérné bele később venni ha beleszámolom mennyit spóroltam az otthon töltéssel. Ezek jó támpontok hogy milyen motor van benne köszönöm.


Esetleg a tudtok még konkrét típusokat mondani akkor ne fogjátok vissza magatokat. Mivel "A" korlátlan jogsim van így mindegy milyen teljesítményű. Olyan kellene amivel lehet utast szállítani és tud menni csomaggal utassal együtt minimum 90-el de jobb lenne a 100 felett.

2023. febr. 25. 21:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Az első elektromosunk 10-éves lesz. Egy-két apróságot, kontakthibás, vagy a fene tudja mi baja volt a világításnak és az irányjelzőnek de megjavultak, és egy hátsó gumit kellett cserélni, az elektronika, motorja még bírja, bontatlan. Az aksik, mivel az első 4db. ólomaksis, kb. komolyabb használat mellett 3-év kb.

Decemberben lett még kettő új, ezek már grafénosok így sokat nem tudok részletezni. Elvileg ezek tovább bírják. De, hogy a végleges élettartamuk mennyi nem tudom, ha minden kezd megnyekkenni benne akkor szerintem felesleges foglalkozni már vele.

2023. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!