Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a víz melegedési...

KoRn III kérdése:

Mi okozhatja a víz melegedési gondot?

Figyelt kérdés

Adott egy 97-es évjáratu Daewoo Tico, 800ccm. A probléma az, hogy a hűtővíz szintje nem éri el a 90fokot. Általában 50-60-on megragad, akár mennyit utazok vele. Érdekesség, hogy a páromnak kölcsön adtam egy 10 percig, hadd tanuljon vezetni, és ugye egyesben meg kettesben ment vele 2000-3000 fordulat között. Ettől ez a kis motor el is kezdett melegedni, egészen 95 fokra. Ekkor ugye meg is álltunk, hogy cseréljük vissza. Ekkor hallottam, hogy elindul a hűtőventillátor, és szabad szemmel láthatóan lehúzta a vízhőfokot 60 fokra. Egyébként korábban én még nem hallottam indulni a hűtőt, mivel ugye nem is melegedett a víz. Mi lehet az ok?


Termosztát most lett kicserélve.

Víz 2017-es, most került hozzám az autó, vezérlés cserével együtt megy a víz is heteken belül.

Tudtommal az autó nem hengerfejes, okádja a meleget az utastérbe szüntelen, nem füstöl és a víztartály sem olajos, értelem szerűen így a vizet sem forralja.


Előre is megköszönök minden választ!



2023. febr. 28. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg hibásan mutatja a hőfokot.
2023. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem hiszem, hogy ez a gond. 25 kilóméter után levettem a hűtővíztartály fedelét, és igazából az a víz nem volt benne 90 fokos. Amikor a párom vezette és melegedett, akkor a vízhőfok is 95-ön volt.
2023. febr. 28. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kicsike motor,és szerintem ha a fütés oké, akkor az simán elvihet annyi hőt a motortól, hogy nem melegszik fel annyira. Ha kikapcsolod a fütést, és felmegy középállásba a mutató, akkor ez ilyen.
2023. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy fel :( Belső fűtéstől teljesen független. Próbáltam mindenhogyan, maximum fűtéssel és teljesen levettel is. Én valami mechanikus problémára gyanakszom. Szerelőm a termosztátot mondta, és ki is lett cserélve, de sajnos a probléma maradt. Esetleg hőgomba? Csak akkor meg a mai kis melegedésre nincs magyarázat, mivel a hőgomba akkor sem érzékelt volna rendesen.
2023. febr. 28. 19:16
 5/12 anonim ***** válasza:
A termosztát tömítései rendben vannak? Jártam már úgy, hogy bár a termosztát maga végig zárva volt, mégis annyi víz képes volt körülötte átszivárogni, hogy simán túlhűtötte a motort. De az amúgy biztos, hogy 50-60 fokot mutat a műszer? Konkrét hőmérséklet értékek tartoznak hozzá, vagy csak van egy normál skála? Nem minden műszer áll be pont középre üzemmeleg motornál. A kiegyenlítő tartályban pedig általában a teljes hűtőközegnek csak egy nagyon kis része folyik át állandóan, ezért annak hőmérsékletére nem érdemes alapozni.
2023. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az összetett választ ötös! Hát, így a tömítésekkel kapcsolatban nem tudok pontosat mondani, nem voltam ott sajnos akkor. A be és a kimenő csövet mondjuk egyforma melegnek érzem. Igen, a vízhőfok mérő szerintem jó. Nem függőlegesen van a 90 fok, kicsit döntve, de egyértelműen jelzi. Értem, bár ha az Alfámnak leveszem a tartály fedelét menet után, akkor az gőzöl, érezhetően meleg. Itt ezt nem tapasztalom :(
2023. febr. 28. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján szerintem sem melegszik fel rendesen, ha nem is gőzölög a tartálynál, akkor erre látok esélyt. Ez esetben vagy valahol átszivárog a víz a termosztáton, vagy esetleg az új termosztát rossz, de erre azért elég kicsi az esély. Nyitási hőfokát lehet tudni? Biztosan jó féle került bele? Mást nagyon nem tudok elképzelni, a kb. egyformán meleg kimenő-bemenő csövek is erre engednek következtetni.
2023. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia hetes! Köszi a választ, ez már egy irány amerre elindulhatok! Utána fogunk járni!
2023. febr. 28. 19:44
 9/12 anonim ***** válasza:
7. Ha esetleg forditva kerülne bele, akkor zárva maradna és túl melegedne.
2023. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9. Vagyok, de lehet félre értettem, bocs.

" Biztosan jó féle került bele?" EZt.

2023. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!