Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó bontás bele vágjak vagy ne?

Autó bontás bele vágjak vagy ne?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy meg érné-e belefogni autót bontani. Van egy kis pénzem és "be szeretném fektetni". Szerintetek ha vennék egy autót kb. 150-250 ezerből és azt szétbontanám akkor meg érné-e, visszajönne az ára, Minden tanácsot elolvasok. pl.: renault, Mazda Seat vagy Hondára gondoltam.Szerintetek meg érné ilyen autokat szetbontani vagy ti mit ajánlotok? Mennyi plussz pénzre számithatok, és milyen gyorsan jonne vissza az ára? Főleg olyanok válaszát várom aki foglakozik ilyesmivel, de masok véleményét is elolvasom.

Köszönöm előre is a válaszokat.


Mindenképpen külföldi okmányosat szeretnék venni nyilván azt nem kell át íratni 2 héten belül. Vagy olyat ami okmányok nélkül lenne.


Arra gondoltam hogy pl egy Mazda 6 bontására tökéletes lenne pl 200er megvenném de csak a komplett motorját tudnám eladni 250er és maradna egy csomó alkatrész, szerszámok műhelyem az van csak félek bele kezdeni kellene egy kis bátorítás vagy valami vélemény hogy nem e hülyeség.. Előre is köszönöm ❤️



2023. márc. 2. 05:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kamu...

De legalább az a jó, hogy van egy enyveskező nepper haver, aki behúzza a csőbe szerencsétlent.

A szomorú viszont az, hogy ez így menni is fog jó ideig, amíg fel nem nyomja az egyik szomszéd a szemétdomb alól átjáró patkányok miatt, vagy le nem bukik, az út szélére kihordott maradékokkal

2023. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

A veszélyes hulladékot elviszik a kasztniért cserébe


A fszt, ki fogják önteni az erdőbe, meg ne próbáld. Tessék elvinni a MOL kútra, különben érezheted a 45 ös lábbam a seggedben, ahogy a kopasz nepper mondta.

2023. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
38%

Hiavtlaos bontós vagyok . 200 ezres kocsit be sem engedek a kapun. Konkrétan olyan kocsit bontok el amik jók azaz még simán használhatóak . Szart nem bontok el , mert ugyan annyi szét szedni mint egy jót csak fele alkatrészt nem lehet eladni illetve szarok az alkatrészek . 500-600 ezres autókat szedek szét sőt van millió feletti autó is amit bontok . Csak audikat bontok és hivatalosan . Feketén ne akard csinálni , mert a nav megvág mivel számlát nem tudsz adni , illetve nem vagy kötelezhető garancia vállalásra. Mivel bontott cuccokra is kell bizonyos garanciát adni azaz ami szerinted jó annak jónak is kell lennie és 1 hónap garit vállalni kell , ha korrekt bontós akarsz lenni .

Kell hozzá műszaki tudás ezért jobb 1 típusra / márkára rá állni . Kell egy műhely és egy raktár . Nekem egy 2 beállós műhelyem van 1 akna , 1 csápos emelő , plusz egy 200 négyzetméres raktár . Illetve gyári célszerszámokat kell szerezni, ha normálisan akarsz szét szedni egy kocsit . Azaz egy márkaszervit szinthez közeli szerszámozottság kell . Úgyhogy ez a 200 ezres autó bontás feketén nem éri meg csoda , ha a kocsi ára plusz a szállítás vissza jön meg kell azért profit is , hogy megérje ..m

2023. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

#24 miért lennék kamus??

Egy hibás 200 ezres kocsit mióta éri meg el bontani meséld el kérlek ?

Ugyan annyi idő vagy sok esetben még több mint egy jobb allapotút szét szedni csak egy szar esetében mit adsz el belőle amikor alig van benne használható alkatrész nem véletlen adják fillérekért . Nyilván egy nagy bontónak meg éri aki több száz kocsit bont el évente csak azok meg nem adnak 200 ezret érte sőt sok esetben te fizetsz, hogy be vegye bontásra ...

2023. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad már suzuki swiftet 30 ért veszik, csak a vas 50, és akkor a motor váltó féltengely stb is hoz a konyhára rendese, egy 30 ért vett suzukiból lesz tisztán kb 80-100 000 ft haszon.
2023. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 veterán vas ***** válasza:
100%

#26!

Akkor azt mondod, hogy minden roncsautó eladója tudatlan, de minden botcsinálta bontós egy született üzletember?

Nem hinném.

Különben amelyik swiftet 30ért adnak el, abból szerinted mit lehet kiárulni?

2023. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
63%

Nem mondtam ezt csak a valóságot.

Mindent ki lehet árulni. Annyi hogy rohad a hátsó bekötési pont, na és? Attól még lehet csomó GYÁRI jó alkatrésze. Én bontott hütőt vettem meg jobbos féltengelyt 10 ezerért. Mai napig megy, semmi baja. Nem kell féltékenykeni barátom, sokan ebből élnek ez van.

2023. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

#26 30 ért veszel egy le rohadt Suzukit aminek a motorja 90% kuka , futómű kuka , oké feltengely jó talán, viszont a végleges kivonás pénzbe kerül, plusz adó, stb stb . Az , hogy feketén a cigányoktól veszel valamit egy dolog csak ők feketén csinálják le buknak mehetnek a börtönbe . Én vállakozó vagyok és bármilyen hitetlen nekem nem éri meg az olcsó tragacsot el bontani , mivel a vállalkozás pénzbe kerül tudod ...

Suzuki meg alapból egy filléres ocskavas bontás szempontjából .

Egy kis matek , járulékaid, műhely költség , adó és egyéb fizetendő cuccok állambácsinak , 1-2 nap rá megy a bontásra , kb 1 hónap mire mindent eladsz egy autóból na és akkor az a 100ft nagyjából el is tünt mire a kifizetendőket ki fizeted és huss máris mínuszos a dolog . Azaz mint hivatalos bontó egy Suzuki pont az a kategória amiért , ha fizetnének sem venném be bontásra . Nálam egy autó amire az mondom , hogy oké bontásra ott kezdődik , hogy 500 ezer és ez a 2000 körüli audi a3 amiből ennyiért használhatót kapsz ...

2023. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Nem cigányoktól, te rasszista.
2023. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 veterán vas ***** válasza:
58%

#28.

Ha számodra az a megoldás, hogy egy 30+... éves, 200ezret futott roncsautóból származó féltengelyt raknak az autódba, akkor tedd azt.


"féltékenység"???

Ugyan már ne nevettess! kire?.....mire?

2023. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!