Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorral való kereszteződés...

Motorral való kereszteződés kérdés?

Figyelt kérdés
Tehát megyünk a motorunkkal, lámpás kereszteződés, piros. Lassan előrecsorgunk a sor mellett a legelső autó mellé, mert van hely stb. ott eszünkbe jut, hogy balra szeretnénk majd kanyarodni a kereszteződésben. jön a telezöld, el kell engedni ugye a szemből egyenesen és jobbra kis ívre érkezőket. tehát magyarul addig nem indulok tovább amíg ez nem történik meg, mert nekik van elsőbbségük. A mellettünk lévő autós pedig azért nem indul el egyenesen mert el akart engedni, ő azt hitte egyenesen haladunk majd, mert nem látja ugye hogy balra indexelünk. ilyenkor mi a teendő? Illetve akkor mi, ha a mellettünk lévő autós is balra szeretett volna kanyarodni? ugye ő a keresztben lévő vastag vonal előtt áll meg, elé már nem állhatok be, csak mellé. ilyen esetben mi a megoldás?
2023. márc. 2. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Ott eszünkbe jut? Elfelejtetted a kenyeret a boltban, vagy mégis hogyan?

Húzol egy kövér gázt sárgánál és bekanyarodsz a szembejövő előtt.

Nem szoktam javasolni a túlzott gáztaposást, de ebben a helyzetben, motorral, pont jó lehet. Vagy szimplán előrecsorogsz, mintha autóval lennél, így látja a mögötted/melletted lévő, hogy indexelsz. Vagy továbbmész egyenesen és a következő lehetőségnél kanyarodsz le.

2023. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen nincs.
2023. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Sosem ott jut eszedbe. Akkor inkább menjél egyenesen, újratervezés.


Meg amúgy nem tudom, hol tanítottak téged telezöldnél balra kanyarodni, a kereszteződés közepéig ilyenkor be szokás hajtani egyenesen, ott meg már mindenki látni fogja az indexed. Ha az előrecsorgásnál cs*esztél a sáv bal szélére tartani, a kereszteződésbe behajtáskor ezt tudod korrigálni.

2023. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
48%

"Motorral való kereszteződés kérdés?"

Szerintem eléggé reménytelen. Szinte kizárt, hogy életképes utódok szülessenek. :-(

2023. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan akkora kereszteződések is vannak hogy az előrecsorgás pár métert ha jelent és már kanyarodni kéne.

Sosem ott jut eszedbe -> teljesen irreleváns, akkor nem ott jut eszedbe, a lényeg ugyan az. Balra akarsz kanyarodni, előre mész és nem látja a melletted lévő. —> 2. bullshit “válasz”

3.: Előre hogy állsz be arany barátom, beállsz a lámpa és a vonal elé?


Tipikus gyakori kérdések szitu, élettelen szararc semmihez nem értő emberek okoskodása, 0 tartalommal és a problémára válasz továbbra sincs.

2023. márc. 2. 15:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Alapból bármikor előfordulhat ilyen szituáció előresorolásnál ha kanyarodni akarsz. Ha egyenesen mennék nyilván kicsit nagyobbat rajtolsz hogy előremenj, ez ok, a kérdésem nem a megkerülésekre vonatkozott, hanem hogyan kell megoldani a helyzetet KRESZ szerint. Vagy mi van ha előrecsorgok mert balra kanyarodnék, a mellettem lévő autó is így tesz, de retardált, nem enged el és mondjuk összemegyünk mert agresszív mikor indulnánk tovább. Én kresz szerint jártam el és előrementem, de nem tudom ki a hibás ilyenkor konkrétan. Nem egy kérdést vet fel a dolog de gondolom az itt tanyázó retardált élettelen kommentelők fosnak csak le valamit, előrevivő válaszra aligha számíthatok.
2023. márc. 2. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Ne szórakozzál már, miről beszélsz? Mi az, hogy "beállsz a lámpa és a vonal elé?" Rajzold már le, ha beszélni nem tudsz, kérlek. Mi olyan nehéz azon, hogy amikor előrecsorogsz, ha balra mész, az autók bal oldalán teszed? Ha meg nem ott vagy, mi olyan nehéz azon, hogy amikor bemész a kereszteződésbe addig, ahol elkezdenéd tekerni a kormányt, ott balra igyekszel tartani, ha rövid az út, max keresztben állsz annyi helyet foglalva szélességben, mint egy autó? És akkor ott vagy a sávod sorának az elején, jelzed, hogy balra mész, amint a szembeforgalom lehetővé teszi. Jópofa, hogy te itt lehülyézel mindenkit egy olyan kérdés kapcsán, amire a választ egy 8 éves is tudja, nemhogy olyan ember, aki életében egyszer legalább ült motoron.
2023. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Ha veled meg tudja csinálni egy autó, hogy nem enged el, akkor ne ülj motorra.
2023. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:
Ha rosszul soroltál be, mert utólag megváltoztattad az uticélodat, akkor arra kell menned, amerre szabályos. És nem arra, amerre szeretnél. Senkit nem akadályozhatsz. Senkitől nem tarthatsz igényt elsőbbségre, akivel szemben erre nincs jogod.
2023. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#5: Ha annyira okos lennél, akkor nem azokat osztanád akik értenek hozzá... Nincs vezetési kultúrád. Ha nem tudod jelezni, akkor ne állj oda. Ilyen egyszerű. Ahogy holttérbe sem kellene csorogni direkt, úgy szopatni a többi autóst sem ilyenekkel
2023. márc. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!