Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka, hogy ekkora...

Mi lehet az oka, hogy ekkora különbség van a két autó között?

Figyelt kérdés

Áruszállítóként dolgozok, gyakran járok Budára is, és vagy egy Iveco Dailyvel vagy egy Renault Masterrel megyek.

Nagyjából mindkettő ugyan azt a teljesítményt tudja, de például a Renault 3-asban 60-al még húz felfelé a hegynek, míg az Iveco-t 2-esben kell forgatni hogy 50-el bírja a hegymenetet.


Megnéztem hogy mi tud a két autó ami befolyásolhatja ezt, és papíron minden az Iveco mellett szól,de gyakorlatban a béka segge alatt van.

Ez miért lehet?


Renault Master 2.3 dci (2011)

125 LE,310 Nm,

Saját súly: 2.500 kg

500e km


Iveco Daily 2.3 JTD (2010)

126 LE, 320 Nm

Saját súly: 2.390 kg

290e km



2023. márc. 2. 15:59
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:

Váltófokozatok elnyúlása?

Lehet az iveco lazán lehagyja a renault pályán, kisebb fogyasztással.


De ez csak tipp

2023. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd át a váltóáttételeket.
2023. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából egyenes úton is azt tapasztalom, hogy a Master sokkal gyorsabb, pl. egy lámpától elindulásnál sokkal előbb éri el az általam megfelelőnek gondolt sebességet.

Fogyasztásban is a Renault a jobb mert 6-os váltója van, az Iveconak meg csak 5-ös, de persze ez már más kategória.

Viszont szerintem ha a Renaultal nem válatnék fel 6-ba akkor is kevesebbet enne.

2023. márc. 2. 16:41
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
5 és 6 fokozatú autót felesleges összehasonlítani
2023. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az is gyanús, hogy némelyik furgon bár kívülről tartja magát, de motorikusan lehetnek már gyenge pontok, nem gyárira belőtt turbo felújítás miatt, stb… csak egy tipp. Nameg lehet kapott egy chipet a Renault. Nehéz megmondani, mi miatt érzed így, én is csak hozzátenném ami eszembe jutott még, előzők is hasznosakat írtak.
2023. márc. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott a különbség a váltónál
2023. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Váltó és difi áttétel más a rendaultnak rövidebb áttétele van ami igaz kisebb végsebességet jelent , de jobb gyorsulást és menetdinamikát . Az iveco hosszabb áttételes nagyobb a végsebesség, cserébe roszabb gyorsulás és menetdinamika
2023. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!