Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mitől van, hogy egy Vw...

Az mitől van, hogy egy Vw Golf IV és egy Audi A3-as között ekkora eltérés van árban?

Figyelt kérdés

Hasonló korú kocsikat nézegetek, a kettő típus közül szeretnék majd egyet venni. 2000-es évjárat körülieket nézek.

Az miért van, hogy míg a Golf-ok 800-900 ezer környékén vannak, az A3-asok ennél 100-150 ezerrel olcsóbbak? Nem fordítva kellene lennie?



2014. aug. 2. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a kettő közül ti melyiket vennétek inkább? Van valami lényeges különbség? Sokak szerint a két kocsi tök ugyanaz.
2014. aug. 2. 20:27
 2/6 anonim válasza:

ez elég sokmindentől függ, 2 milla alatt már nagyon sok autót állapota alapján áraznak, ésszerű is. de az a3nak és a g4nek még az alváza is ugyanaz, persze egyazon generációnak/évjáratnak. konkrétan a kinézet más, minden más szinte ugyanaz.

egyébként meg a kérdésedre a válasz:

mint az élet sok más területén, itt is a nevet fizeted meg leginkább, presztízs.

2014. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A két kocsi nem tök ugyanaz. Az alapjai és a műszaki része nagyjából azonos, azonban az Audi a VW-csoport prémiumautója, ezért több extra szokott benne lenni, jobb a hangszigetelése, beltere minőségibb érzetet ad. Meg persze a négy karikát is meg kell fizetni az elején.
2014. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Műszaki tartalomban nem tudom mennyi az eltérés. Kinézetre a Golf szerintem ezerszer szebb autó. Egy-egy megkímélt példányt még ma is megnézek az utcán.

A 15 év körüli Audik meg szerintem irtó gusztustalanok azzal e legömbölyített, felfújt jellegtelen formával. De persze ez csak szubjektív vélemény. Kinek mi tetszik jobban, nem vagyunk egyformák...

2014. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az A3 jön be jobban, de lehet jobb választás a golf. Alapjait tekintve sok közös van a két autóban, azonos padlólemez és motorok, kivéve hogy az A3-asban 1.6-os benzines a legkisebb, még golfban 1.4-es. De pl. a futómű szerintem pl. nem ugyanaz, meg hát azz egész karoszéria más, máshol lehetnek elhelyezve különböző dolgok, Azonos tíouson belül is szoktak lenni különbségek, pl. 90 vagy 110 lovas TDI esetén holott ugyanaz a blokk, sőt ugyanazon motorral szerelt autó két évjárata között is lehetnek apróbb eltésések bizonyos alkatrészekben, pl. nem csereszavatos féltengelycsuklók stb...
2014. aug. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Állapotfüggő is a dolog, előbb találsz VW-ből jobb alkapotút, mint Audiból. S ez az árban is meglátszik.
2017. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!