Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autógyártók miért erőltetik...

Az autógyártók miért erőltetik annyira az érintőkijelzőt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 22:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

#14: Látom nem győznek meg a felsorolt érvek a kijelző / érintőkijelző mellett. Pedig elhangzottak. Olcsóbb gyártani, de, igen is erre van igény, sokkal több funkciót tudnak integrálni bele, trendi, sokkal modernebbnek hat, testre szabható bizonyos esetben, stb...


De akkor megfordítom a kérdést. Ha te ennyire ragaszkodsz az analóghoz. Mond már el kérlek, hogy miért jobb az analóg, mint a digitális kijelző? Sorolj fel 3 előnyt légy szíves. És az hogy "há régen is ilyen volt és jó volt mindenkinek", az nem előny. Talán olcsóbb javítani ha elromlik. De azért ez nem egy gyakori esemény...


Amikor töröd a fejed, szerintem rá fogsz jönni, hogy hoppá. Semmi előnye nincs. Nem szép. Régimódi. Drágább legyártani. Fix adatok vannak rajta rögzítve, azt tudja mutatni. Azt meg nem változtathatod. Telefonod is lecserélted gondolom okostelefonra. Miért? Mennyivel jobb volt a nyomógombos, nem?


Haladni kell a korral, ennyi.

2023. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
De miből gondoljátok, hogy mindenki műanyag fostömlőkre vágyik?
2023. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

#21

Elegánsabb, kényelmesebb, biztonságosabb, megbízhatóbb, gyorsabb kezelni, jobban néz ki, hozzáad a vezetési élményhez. Egész nap a monitort meg az okostelefont bámuljuk, legalább az autóba ne ezt kelljen.

2023. márc. 8. 23:11
 24/35 anonim ***** válasza:

#23:


- Elegánsabb??? Egyáltalán nem. Más maximum.

- Kényelmesebb? Mi? Miért? ugyan úgy oda kell nyúlni az analóg kezelőszervekhez is

- Megbízhatóbb? Jajj nemár... Ez hol indok egy új autónál, hogy 30 év múlva lehet nem fog működni? Első tulajdonos alatt semmi baja nem lesz. A második tulaj 7 év után meg bocsánat, de senkit nem érdekel. A gyártót semmiképp.

Gyorsabb kezelni? Persze, 6 funkciót 6 gombon gyors kezelni. A másik meg tud 136-ot. Nyilván lassabb.

- Jobban néz ki. Ez elég szubjektív. Na mindegy. Képzelj el egy S osztályt ilyen full nyomógombos műszerfallal.

- Hozzáad a vezetési élményhez. Igen? Hát nem tudom. Szerintem marhára független a vezetési élménytől, hogy analóg, vagy digitális benne a cucc. Megy a kocsi vagy nem. Jó vezetni vagy nem. Ennyi.


Szóval ez mind a te viszonylag szubjektív véleményed. Amiket én felsoroltam, azok objektív tények. Számszerűsíthető adatok.

2023. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Az egész nagyon üres. Van egy nagy képernyő középen és semmi más. Üres, csúnya. A legnagyobb probléma, hogy üres a műszerfal. Csak egy nagy téglalap, semmi nincs, ami széppé tenné.
2023. márc. 9. 19:36
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mai modern autókban a szűk tér nem tetszik, 90es évekbeli BMW nagy és tágas, de egy mai darab szűkebb. Nyilván elment az autógyártás egy irányba ami sokaknak nem szimpatikus, őszintén nekem sem.

Az érintő kijelző szintén egy unszimpatikus dolog. Csak azért erőltetik mert olcsóbb előállítani.

Lehetne nyomógombos is, hiába sok a funkció, 3 gombbal meg egy kijelzővel mindent lehetne kapcsolgatni.

2023. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
A nyomógombos változat biztosabb és egyszerűbb, az érintőt meg koncentráltabban kell megnyomd hogy reagáljon, közben meg elvonja a figyelmed a vezetéstől.
2023. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 nemaRendőrség ***** válasza:

Amúgy akik itt szidják az érintőkijelzős kocsikat, használtak már olyat?


2006os priustól, teslán át, 2021es volkswagenig soha nem nyomogatattam a kijelzőt vezetés közben.

Amit akartam kezelni az a kormányon volt

2023. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Igen, olcsóbb, de ennyi.


De nézzétek csak meg a Rolls-Royce Phantom műszerfalát :) Ebben még megvan a klasszikus elegancia, ami kiveszett a mai autókból

[link]

2023. márc. 9. 22:34
 30/35 anonim ***** válasza:

#28: igen, használtam már párat, ezért is utálom.

mintha egy belassult 10 éves okostelefont nyomkodnék.

van olyan, ahol a klíma vezérlés is csak onnan elérhető.

2023. márc. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!