Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostanában hosszabb távokat...

Mostanában hosszabb távokat teszek meg autópályan. ( magyarország - németország) (900-1000 kilométer) és észrevettem hogy kicsit fogyott az autóban a hűtőfolyadék. minimum felett van de körülbelül a fogyás 1 dl lehet. ez normális?

Figyelt kérdés

az éven már vagy 4000 kilométert mentem és ezelőtti utak előtt nem volt csökkenés... golf 4 1.4 16v

néztem alul de nem látok se folyást, se szivárgást



2023. márc. 3. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Valahol szivároghat.
2023. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem normális. Az egy zárt rendszer, kicsit sem kéne fogynia. Viszont az lehet, hogy hideg és meleg motornál van ennyi különbség. Nem ugyanolyan állapotban nézted a szintet. Ha fogy is ennyi, az sem nagy mennyiség. Töltsd fel maxra és néha-néha nézz rá.
2023. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tölts rá pontosan a maximumig úgy, hogy pl előtte egy napja nem ment már, és utána pl 100 km-enként fotózd le a szintet hasonlóan olyankor, mikor legalább néhány órája nem ment az autó. Megfigyelés indokolt, de nagy következtetéseket nem vonnék le egyelőre. Ha szerelő tud nyomáspróbázni, akkor hideg motornál érdemes megpróbálni, aztán ha nem tartja a nyomást és kifelé jön a víz, hideg vasról nem párolog el ;) vízpumpa is eresztheti pl (vezérlés csere időpontot es kilométert nézd meg, mikor volt es mikor kell megint), lehet CO tesztet is csinálni nehogy hengerfejes legyen, műanyag csonkok vagy a hűtő is szivároghat, stb stb… nekünk 1.9 SDI van ilyen, azon pl hűtő csere kellett 16 éves korában, de látható volt a hiba egyértelműen.
2023. márc. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!