Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kezdjek hozzá a szereléshez?

Hogy kezdjek hozzá a szereléshez?

Figyelt kérdés
Vettem egy simsont 3 sebességest. kb 5-6 éve áll, nem indul. Abból a célból vettem hogy megtanuljak szerelni, de nincs segítség. Arra gondoltam hogy a különböző alkatrészek összefüggéseinek utána olvasok és ez alapján indulok el. De mégis valami támpontot kaphatnék hogy mégis mik lehetnek a hibák egy régi motornál ami ennyi ideje áll.

2023. márc. 8. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Megveszem, és nem kell szerelmed!👍
2023. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az égéshez ezek kellenek:

-Tüzelőanyag

-Szikra

-kompresszió

-Oxigén

Ha ezek megvannak akkor beindul majd. Levegőt ki is zárhatjuk nagyjából azt csak kap. Nézd meg van-e szikra. Benzin van?

Ha a motor sokat áll akkor szoktak olajat rakni a hengerbe és megjáratni, hogy legyen valami kompresszió, 5-6 év állás után már eltűnt az összes olaj a hornyokból, hengerekből.

2023. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
Esetleg a benzint is ellenőrizd, mert lehet bioetanol volt benne utoljára..
2023. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tipikus simson-hisztik:


Karburátor piszkos/megrohadt benne a benzin (alapos féktisztító fürdetés az utolso furatig, ha nagyon rossz a helyzet esetleg erősebb takarítás/drótkefe)


Kondenzátor+megszakító egyszerre csere, kondi nem mehet az alaplapra vissza, fel kell vezetni kábelekkel az elektronikás dobozba.


Ha tirisztoros akkor tirisztor


Gyertya (ne szakitsd bele a hengerfejbe, gyenge a furat)


Karburátor és szívócsonk között fals levegő (karburátor beömlőjének síkra köszörülésével, esetleg egy vastagabb tömítéssel orvosolható)


Légszűrő betét csere kötelező


Trafó (ritka mint a fehér holló ha cserélni kell, de aljas tud lenni)


Én cserélnék olajat is benne minőségi 80w90-re és akkor már a deknitömítést is kicserélném


Tűgörgő (kisebb gond csörög és zavaró, de ha szétszáll nagytételes felújítás, de ez ritka eset)


Ha tirisztoros a jeladó esetleg még ami tönkremehet


Ha gondolod vedd fel velem a kapcsolatot privát üzenetben, később messengeren és tudok segíteni minden esetben, ha elakadsz/szeretnél valamit tudni.

2023. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!