Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jövőre többet érhet az autóm?

Jövőre többet érhet az autóm?

Figyelt kérdés
MX-5 NA, és a 203cm magáságommal kicsit kényelmetlen, ezért szeretném eladni. Pont három éve, 2020 tavaszán vettem, és most, hogy nézegettem a hasznanaltauto.hu-n az árakat, megdöbbenve tapasztaltam, hogy magasabb az átlagára, mint mikor vettem. Nem tudom, hogy akkor a járvány miatt juthattam hozzá olcsóbban, vagy azóta bekövetkező infláció dobta meg az árát? Elég paradox a dolog, mert mégiscsak három évet öregedett, akkor hogyhogy most drágábban lehet eladni? Igazából nem kifejezetten sürgős, hogy megszabaduljak tőle, mert csak hobbinak használom, van ingázós autóm, és a tárolása sem okoz gondot. Csak azért akartam eladni, mert úgysem használom, és gondoltam csak évről-évre veszít az értékéből, de a piac jelenleg nem ezt mutatja.

2023. márc. 8. 17:00
1 2
 1/12 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem.
2023. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A háború miatt valóban emelkedtek a használt árak (alkatrész problémák az újak gyártásánál, stb.), jövőre már nem biztos, hogy drágább lesz. Vagy igen.
2023. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk a rozsda is több azóta a kocsin. :)
2023. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A válasz nem járványban és nem is az inflációban keresendő. Ez nem egy Astra, vagy Golf, hanem egy már-már belépő modell a kultikus autók világába. Higgy nekem, olcsóbb biztosan nem lesz, sőt!
2023. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha az állapota nem romlott, akkor igen.

Infláció, plusz ezeknek a 30+ éves hobbiautóknak már felfelé megy az értéke.

2023. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
100%

Ne azt számold, hogy néhány százezerrel kapnál esetleg többet érte jövőre. Hanem azt, hogy mennyi pénzed lenne jövőre, ha most eladnád és szinte kockázatmentesen, 16%-on kamatoztatnád állampapírban.

És azt is figyelembe kell venni, hogy amit a hasznanaltauto.hu-n látsz azok eladási ajánlatok, nem megkötött üzletek.

Az, hogy ez a példány mennyire számíthat kultautóként extra áremelkedésre a kinálat és a kereslet miatt, annak neked kellene utánajárni. Nagyon függ attól, hogy hányat gyártottak belőle, hány maradt meg, hányan akarnak ilyet venni és a Tied állapota olyan-e, amit keresnek.

2023. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért nem lehet a kérdésben leírni a konkrét típust, hogy a segíteni szándékozó válaszoló ne csak guglizás után jöjjön rá, hogy egy 30 éves mazdáról van szó.

Ez soha nem lesz kultautó. Se nem luxus, se nem szép, se nem gyors, se nem praktikus. Csupán mezei kabrió, abból is prolibb fajta.

2023. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki képben van a kocsikkal, ennyiből vágja mi is ez. :)
2023. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírás első két szava megadja a pontos típust...

Ha ennyiből nem tudod miről van szó, akkor úgyis googliznod kellett volna...

2023. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy kifejezetten keresett autó lesz a jövőben.

Ha van lehetőséged garázsban tárolni (a rozsda megelőzése céljából), én megtartanám, mert ennek (feltéve ha jó állapotú, nem szétrohadt) csak egyre több lesz az értéke.

2023. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!