Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Hatótáv-para" - elektromos...

"Hatótáv-para" - elektromos autóknál állítólag előállhat ilyesmi egyeseknél. Én mást kérdezek: létezik (emellett) "töltőállomás-papa" is? Amikor az e-autó tulaja azon aggódik, hogy adott városban lesz-e szabad állomás, és az vajon működik-e?

Figyelt kérdés

Hiszen az előbbi nem fog bekövetkezni (így vélem), ha az utóbbi miatt nem kell aggódni/parázni.


De az vajon honnan tudható (laikus vagyok, nem tudom, éppen ezért kérdezek), hogy az adott városban a gyorstöltő szabad lesz-e (vagy a többi fennmaradó gyorstöltő közül lesz-e legalább egy szabad), illetve egyáltalán működik-e?



2023. márc. 9. 11:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, gyorsan írtam és elgépeltem, értelemszerűen "töltőállomás-para" szeretett volna a fenti lenni - eredetiben.
2023. márc. 9. 12:00
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Minden létezik.
2023. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a közhelyet nagyon le kellett írnod...
2023. márc. 9. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Mint Tesla tulaj mondhatom hogy nincs "hatótáv-para". Illetve nem több mint más autóval. Indulás előtt megnézed elég-e a benzin a tervezett utadra vagy nem. Ha nem, tankolsz. Villanyautónál is ugyanez van. Mutatja a maradék hatótávot. Ha nem elég megállsz tölteni.


"Töltőállomás-para" Teslásoknak nincs. Az összes Supercharger töltőállomás 8 vagy több oszlopos. Még ha az összes töltő is foglalt akkor is 2-3 percen belül valamelyik tulaj kész lesz és átadja a helyét.


Más elektromos autókkal előfordulhat. Ha egy helyen csak egy töltő van és az foglalt akkor fél- vagy egy egész órát várhatsz. Ha a töltő egyáltalán működik. Amondó vagyok hogy ez volt a legnagyobb különbség a Teslák és a többi elektromos autók között. VOLT, mert most a Tesla elkezdte felnyitni a töltőhálózatát más elektromos autóknak is. Akkor már Volkswagen elektromos autóval is tudsz Superchargerra menni tölteni. Akkor már nekik se lesz para.

2023. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Négyeske, ha elsőhöz hasonlóan - mérföldekre lerí rólad, hogy csak trollkodni, indokolatlanul ideböfögni próbálnál - a kérdéshez cseszel hozzászólni, akkor már sokkal egyszerűbb lett volna nem írnod semmit, és továbbmenni. Még csak meg sem kellett volna erőltetni ehhez magad.


Ha engem valami zavar, én nem foglalkozom vele.


Persze lehet azért, mert engem megneveltek.

2023. márc. 9. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem négyes nem írt hülyeséget.


Nekem van tapasztalatom ebben, jelenleg nincs elektromos autóm, de volt évekig, és több típust is próbáltam.


Egészen addig, ameddig otthon megoldott az autód töltése, és nem mész messzire, nem igazán létezik a hatótávpara vagy töltőállomás-para.


Ez a probléma csak akkor lehet releváns, ha hosszabb távot tervezel menni, és itt nem egy Budapest-Balatonra gondolok - azt még egy e-Up! és egyéb apró elektromos autó is simán megcsinálja egy töltéssel, ha nem nyomod neki nagyon és okosan használod az extrákat akkor még oda-vissza is -, hanem ha mondjuk külföldre akarsz menni 800-1000 kilométert. Ilyenkor az útvonaladat nyilván úgy tervezed meg, hogy megfelelő töltőállomást érintsen. Szerencsére ma már nehéz belefutni - főleg nyugat fele - abba, hogy ne legyen elég sűrűn töltőállomás egy normális elektromos autó töltésére, de természetesen belefuthatsz hibás töltőállomásokba, vagy abba hogy mind foglalt. Emiatt az a lényeges különbség, hogy ne siess, ha neked mondjuk egy nap alatt el kell jutnod Budapestről Amszterdamba, akkor nem az elektromos autó a jó választás, belső égésűvel ha bírsz sokat vezetni megoldod. De ez a helyzet nem gondolom hogy túl gyakran fordul elő az átlagos sofőrrel.


Ma már túl van gondolva a hatótáv- és töltőpara, én ezt gondolom. Ettől függetlenül ha te gyakran autózol hosszú távokat, természetesen továbbra sem az elektromos autó a legjobb választás számodra.

2023. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, nem trollkodni akartam, kérdésedre akartam válaszolni. Nem is értem válaszomban mi a troll?


Igen, létezik "töltőállomás-para", de elsősorban régebbi töltőknél ahol helyenként csak egy gyorstöltő állt. Akkor görcsölt az ember hogy szabad-e, működik-e?


De modernebb töltőállomásoknál ahol 4, 8 vagy még több gyorstöltő áll egymás mellett akkor már nincs para mert valamelyik csak működik és szabad lesz. Még ha az összes foglalva is lenne akkor is valamelyik néhány percen belül szabad lesz.


Most hogy egyre több ilyen gyorstöltő állomás épül és a Tesla is felnyitja a Supercharger töltőit más elektromos autóknak is egyre kevesebb lesz a para.


Ebben mi a troll és böfögés?

2023. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!