Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdő autót ajánlanátok?

Milyen kezdő autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy külföldön dolgozom, és idén szeretném megvenni az első autómat. Alapvetően az elvárás, hogy vigyen el A-ból B-be, minden más nekem luxus (azért nagyon ótvar ne legyen). Tipikus világból kimenő autót szeretnék, amit ha rendesen karbantartok, nem hagy ott az út szélén (mint a régi Opel Astra, vagy a Suzuki SX4, azok még ilyenek voltak).


Nem hátrány ha nagy csomagtere van, mert 1-2 költözéshez majd kelleni fog, illetve alkalomadtán szeretnék majd microcampert kialakítani benne.


Ezen elvek mentén eddig az alábbiakat találtam:

- Dacia Dokker

- Skoda Roomster

- Renault Kangoo

- Citroen Berlingo


lehetőség szerint benzines legyen, dízeles személyautókkal túl jó tapasztalatom nincs.


Fenti autókkal van valakinek tapasztalata? Megéri megvenni őket, és ha igen, melyik évjárat jó belőlük?


Ezeken kívül valami egyéb jármű?


Előre is köszi mindenkinek!



2023. márc. 10. 07:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

"Ezeken kívül valami egyéb jármű?"


Értsd: SUV vagy személyautó

2023. márc. 10. 07:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem a roomsterről olvastam anno egy cikket, hogy megfelelő karbantartással elmegy egy millió km-et is. De ha rákeresel biztos megtalálod. Nyilván más autó is elmegy de nyilván nem mindegy mennyit költesz addig rá. Céges autó volt talán amit vasutasok használtak karbantartáshoz és napi 500-600kmeket tettek meg vele.
2023. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Vmi kombi japán nem játszik?


Daciat sosem vennék, még ingyen sem kéne....

2023. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
De mindent meghallgat a srác.
2023. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

SUV soha a büdös életbe nem kéne, semmi előnye nincs csak hátránya, az pedig jó pár...


Egy tágas kombi sokkal jobb választás.

A japánok meglepően tágasak, a benzines motorjaik nagyon jók, ezért kérdeztem, hogy japán kombi játszik-e?

2023. márc. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát, mondj párat, milyenek vannak?
2023. márc. 10. 07:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk mennyi a keret. Accord kombi, primera kombi, almera sedan, mitsubishi spacestar.
2023. márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Keret az max 2milla

Nyilván használtat szeretnék

2023. márc. 10. 09:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát, pedig az ilyen buszlimuzinok benzines motorral le fogják zabálni a gatyádat is, ha külföldre járkálsz vele.

Szerintem gondold át azt a dieselt...

2023. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

oké, de melyiket?

típus? :O

2023. márc. 10. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!