Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszú kihagyás jogsiszerzés...

Hosszú kihagyás jogsiszerzés után. Érdemes oktatóval gurulni pár alkalommal?

Figyelt kérdés
1,5 éves a jogsim, viszont lassan egy éve nem vezettem, és a megszerzése után se sokat. Áprilisban viszont autóhoz jutok, és szükségem is lesz rá.
2023. márc. 10. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vegyél páróra vezetést. Ekkor még az oktatóoltalma alatt vagy. Aztán majd látni fogod, hogy mennyire jöttél ismét bele a vezetésbe. Az a pár ezres a gyakorlása kevesebb, mint egy összetört új autó javítása.
2023. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egy gyakorlott ismerős, barát, aki segítsen, akkor mindenképp érdemes oktatóval menni párszor szerintem.
2023. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs általános szabály. Ahogy érzed!

Én vidéki városban szereztem jogosítványt, de nem volt szükségem utána egyből saját autóra. Nem is nagyon vezettem, csak szökőévezte egyszer. Annak ellenére, hogy érdekeltek az autók, a közlekedés, közlekedésbiztonság. A Kresz módosulásait is mindig követtem.

Városon belül, busszal ott voltam mindenhol fél órán belül. Így nem láttam értemét egy autó fenntartásának, pláne 17éves diákként.

12(!) évvel később Budapestre költöztem. És olyan munkám lett, hogy furgonokkal (Citroen Jumper) kellett Budapest belvárosában és országos szinten jönni-menni. Én nem vettem külön órákat. Nem állítom, hogy nem volt eleinte szokatlan, furcsa és nem izgultam, de nem okoztam tömegkarambolt az első munkanapomon.

1,5 év ehhez képest szerintem semmi. De nem vagyunk egyformák, mindenki más, máshogy van ezzel. És ez természetes. Ha úgy érzed, ártani biztosan nem fog.

2023. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben, ennyi infó alapján erősen javasolt
2023. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél órákat, aztán az első másfél óra után tudni fogod, kellett - e.
2023. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!