Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 3 év kihagyása után újra...

Kb 3 év kihagyása után újra vezetek,viszont ahol van vissza gurulasi lehetőség lefulladok, nehezen megy a kuplung gaz használata,mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vizsga után 5x ültem autóba,mindenféle voltunk autópályán is. De aztán vhogy nem volt rá szükség , akkor még nem vezettem egyedül. De nehéz volt anyuval össze egyeztetni a nagyon eltero munkarendunk miatt. Meg nem jártam kb sehova ahova kellett volna a kocsi.


Csak,hogy most megváltozott minden,szeretnék jönni menni onallosodni. Szeretnék vezetni nagyon!


Vettem egy autót,hogy ne anyu kocsijat nyuzzam.


Hugommal voltam vezetni(O már 4 éve vezet) , első alkalom után nagyjából bele razodtam.


Eleinte kihaltabb kertvárosban gyakoroltam,ahol ugye nincs forgalom,plusz nehezítes hogy munka után van lehetőségem gyakorolni de sötét van. Így kicsit nehezebbnek érzem.Viszont ilyenkor nem nagy a forgalom a városban.


Valtas,vissza váltás táblák mennek.



Viszont ha olyan kereszteződés van ahol van vissza gurulasi lehetőség lefulladok. Ha van mögöttem autó akkor kicsit bestresszelek. Kint van a T betű úgy láttam hogy ilyenkor hagynak egy kis távolságot.


Vhogy nem találom el a kuplung gaz kapcsolatot.:( Van mikor megy,de többször nem.


2023. jan. 28. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Gyakorlás.


Nagyobb gáz, kuplungot megtartani a fogásponton és csúsztatni amíg meg nem indul az autó, majd teljesen ráengedni.

Ha közben csökken a fordat akkor nyomni egy kis gázt.


Aki sokat vezet annak ez egy marha egyszerű feladat, kezdőként tényleg szívás tud lenni.

Na meg hiába irja le itt 20 ember hogyan kell, attól még nem fog menni pikk pakk...


Gyakorlás, gyakorlás.

Keress egy emelkedőt ahol a kutya se jár és gyakorolj.

2023. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen,gyakorlás sokszor. Tegnap találtunk egy emelkedőt zsákutcába nem járt arra senki,de ott föld ut volt. Gyakoroltam, vissza gurulok. Aztán felmenni, volt mikor tök jól eltalaltam és könnyen ment,de sokszor lefulladtam. Húgom azt mondta több gázt kell adni. Illetve egy betonos emelkedőt kell keresni.

Csak vhol meg féltem csóró kocsit. Állandóan lefullad,bog a motor. Nem hinném hogy ez jót tesz neki.

Viszont máshogy meg nem tudok gyakorolni :/

2023. jan. 28. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Milyen cipőben gyakorolsz? Kézifék be tartod fogás ponton az autót. Majd kis gáz csusztat.

Oersze előbb egy vékony talpú cipőt vegyél fel vezetéshez.

Ha automata kézifékes, akkor itt van a legegyszerűbb dolgod.

Ha visszagurulás gátlós még egyszerűbb, de ha gáz nélkül indulsz el, akkor nem egybol kapcsol ki a visszagurulás gátló.

2023. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj élni a visszagurulás lehetőségével. A kézifékes indulást ennyire nem tanítják? A "betonos emelkedő"-t meg hagyjuk :D
2023. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha bőg a motor az se annak a jele hogy még több gázt kell adni, hanem még nem engedted fel a kuplungot fogáspontig, de amíg nem érzed használj kéziféket, arra van.
2023. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nike Airmax, kényelmes cipő.


Talán egyszer csináltuk a kézifékes elindulást mikor tanulni jártam. Dízeles autóval tanultam és vmivel egyszerűbb volt vezetni könnyebben megindult. Keveset fulladtam le. Anyu autójával benzines azzal is meggyűlt a bajom akkor kicsit kedvemet is vette az egész,de mivel nem kellett akkor az autó így nem is foglalkoztama vezetéssel. De most már szeretnék,van autóm is. Szóval akárhogy is megszeretném tanulni. Nem gondolnám bénának magamat( vagy még is ? ! :D) Csak rá kell jöjjek a kuplung gáz pedál kapcsolatára. Mikor egyenesen mentünk,kanyarodtam stb azok simán szépen mentek, figyelek a távolságra tükrökre mindenre.


De nem nagy emelkedők vannak városban, csak szimplán már annyi,hogy vissza gurulok ahogy leveszem a fékről a lábamat,gyorsan gázt nyomom kuplungot meg engedem fel akkor lefulladok. Valószínű túl gyorsan csinálom.

2023. jan. 28. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, nincs más megoldás rá. Ja meg nem besz/rni...
2023. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most erre milyen választ vársz mégis?

Gyakorolj.

2023. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Először gyakorold sokszor egy elhagyatott helyen a sík úton elindulást, ezzel ráérzel a kuplung fogáspontjára, aztán emelkedőn pedig kézifék be, kuplung fogáspontig, kis gáz, kézifék ki. Jól érzed, ha nem használsz kéziféket azzal gyilkolod a kuplungot, ami marha drága dolog. 100 ezer ft körül van egy kuplung csere.
2023. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rengeteg gyakorlasnak köszönhetően már jól megy! Már csak parkolást kell gyakorolni azzal még hadilábon állok,de lesz ez még jobb is!


Szóval aki hasonló cipőben jár ne adja fel!


Sok sok gyakorlás és menni fog!

2023. febr. 2. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!