Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 'noname' benzinkutakon...

A 'noname' benzinkutakon tankolt nagyon olcsó benzinnel megéri spórolni vagy tönkreteszi a motort és inkább normális benzinkúton érdemes tankolni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek noname kutak, mindegyik üzemanyagnak meg kell felelnie egy szabványnak, random vannak ellenőrzések, azért olcsóbb, mert nincs széthirdetve mindenhol a cég. Én Auchan kúton tankolok évek óta, semmi baj nincs vele.
2023. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Noname kutak is onnan szerzik be a naftát ahonnan a nagy világcégek, leginkább a MOL a beszállítójuk. Úgyhogy elvben ugyanazt kapod mint a nagy kutakon.
2023. márc. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most hogy van az ukrán háború, az ilyen noname kutak csinálhatnak olyat, hogy egy összedőlt ukrán benzinkút tartályából leszívott több hónapos benzint próbálnak meg árulni? Vagy beletöltenek használt sütőolajat, leengedett használt motorolajat a gázolaj tartályba 1:20 arányban, ami nem olyan feltűnő még?


Most hirtelen ez a kettő jutott eszembe. Ilyet egy OMV sose csinálna.

2023. márc. 11. 00:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte kizárt amiket felvetettél. Nem is tudom melyik kúton volt max egy-két éve, hogy tévedésből összecserélték a benzint és a gázolajat. Na az tényleg tönkretette az autóját annak aki emiatt rosszat tankolt. De az pont nem egy diszkont kúton történt.
2023. márc. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
4-es, az Auchan benzinkútján történt, hogy összecserélték.
2023. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:
100%

A noname és márkakutak is ugyanolyan szászhalombattai (az OMV talán nem) benzint használnak. Legalábbis mindegyik tudja a szabvány minimumát. De a cégek ezen bekül kérhetnek más keverést a különféle lepárolt anyagokból. És saját adalékkeveréket töltenek hozzá. Többnyire valamilyen lerakódásgátló vagy tisztító hatás céljából. Vannak durvább motorok, amiknél ez semmit nem számít. De lehet, hogy ez érzékenyebb motornak jót tesz, ha minden második-harmadik alkalommal minőségibb benzint kap.

Pl. én régebben mértem a fogyasztást. Mert a munkahelyre mindig ugyanazon az útvonalon jártam. És tudtam figyelni azt is, hogy hogy mennyi az autó végsebessége egy útbaeső emelkedőn.

Nem tankoltam noname benzint, de a kutak benzinjei között volt különbség. A legjobb benzin a Petőfi hídnál levő MOL kúton volt, ahova ráláttak a MOL székházból. Talán ott is tankolták a céges autókat. Ott nem lehetett manipulálni a benzinnel vagy az adalékokkal.

2023. márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5: legutóbb egy budapesti Shell kúton volt ilyen. Szóval ennyit a márkáról...

[link]

De érdekes módon az auchan az egyetlen benzinkút, amelyik minden hónapban beméreti az üzemanyagait az összes kúton és kirakja a honlapra és a kútoszlopra az eredményeket.



Kérdező, ahol kapsz rendesen számlát, ott nyugodtan tankolhatsz. Elég szigorúan ellenőrzik őket, tehát nem szórakoznak ezzel. Ha okosba', számla nélkül, a kert végében lévő hordóból tankolsz, akkor ott tényleg bármi lehet...

2023. márc. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam az auchanos összekeverést is:

[link]


Érdekes, hogy az auchan 1 óra után észrevette a hibát. A shellen meg majdnem 2 napig árulták összecserélve az üzemanyagot...

2023. márc. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az összekeverés és a benzin, gázolaj minősége az két különböző dolog. Összekeverni jó minőségű üzemanyagot is lehet véletlenül.


Mielőtt csődbe mentek a Tesco benzinkutak, aki még emlékszik rájuk egyáltalán, volt egy nagy botrány abból, hogy az ott kapható olcsó gázolaj olyan rossz minőségű volt hogy a lobbanáspontja nem felelt meg a magyar szabványnak.

Ezt a régi hírt találtam róla: [link]

2023. márc. 11. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik amennyivel olcsóbb, annyival rövidebb távot megy az autóm a kisebb kutaknál tankolva. Mindegyiknél szoktam tankolni épp ahogy ér.
2023. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!