Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy az új hátsó...

Normális, hogy az új hátsó lengéscsillapítókat kézzel össze tudom nyomni?

Figyelt kérdés

Adott egy Volvo 460, műszaki után vagyunk. Az egyetlen kényes pont, amit említettek, hogy a hátsó lengéscsillapítókat lassan cserélni kell, el is jött az ideje. Monroe-t rendeltem, meg is érkezett ma, egy számomra furcsán rövid csomagban. Széthúztam, kézzel össze is bírtam nyomni. Gyári méret, papíron minden passzol, csak számomra furcsa, hogy ennyire "puha"? Beszerelés előtt/közben kell bármire figyelnem? Bármit előkészítem?

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 10. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
akkor kell lenni egy gáztöltő szelepnek, amin a szerviz a kívánt értékre felnyomja.
2023. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk ha ennyit nem tudsz, akkor biztos magadnak kellene beszerelned?
2023. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Persze. Miért ne tudnád kézzel összenyomni?! Én legutóbb adaptív (elektronikusan állítható) Sachs-ot vettem, azt is össze lehetett nyomni.
2023. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
90%

Nem minden lengéscsillapító gázos. Általában nem azok és akkor nincs mit beletölteni.

A jó lengéscsillapítót is össze lehet nyomni és szét lehet húzni. De érezni kell, hogy ellenáll a gyors mozgatásnak. Csak lassan hagyja magát.

2023. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krwkco ***** válasza:
89%

Kiegészítés:

Az autó súlyát a rugók tartják, nem a lengéscsillapító.

2023. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 Nincs rajta ilyen szelep, szinte teljesen zárt.


#2 Nem szakmával születtem, tanulom, építgetem, csinálgatom. Erre van a hobbiautó.


#3-#4-#5 Köszönöm a választ!

2023. márc. 10. 11:49
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ritka alkalmak egyike, hogy egyetértek krwkco-val. Az normális, hogy össze lehet nyomni. Arra kell figyelni és az a jó és rossz között a különbség hogy a jót azt csak lassan lehet összenyomni, utána pedig ha elengeded, akkor kirúgja magát. A rosszat szinte erőfeszítés nélkül össze lehet nyomni, sőt, ha már igazán nagyon rossz, akkor magától is összezuhan, hozzá sem kell érni.
2023. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

1. a gázos lengéscsillapító is olajos, csaj ahol nincs benne olaj, ott semleges gáz van, nem levegő.


2, össze lehet nyomni, az összenyomás sebessége a kérdés.


3. a monroe amúgy egy fos gátló.

2023. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
azosztigen
2023. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A lengéscsillapítók könnyen össze mennek, szét húzni nehéz őket.

De persze van olyan ami mindkét irányba nehezen megy.

2023. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!