Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyáron téligumi?

Nyáron téligumi?

Figyelt kérdés
Gondolom, nem jelent problémát, mint fordítva:D legfeljebb jobb lesz a kocsi tapadása

2023. márc. 11. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem probléma, viszont nyáron a téligumi gyorsabban kopik így előbb lesz majd csere érett.
2023. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz jobb a tapadása. A téli gumi anyaga a melegben túlságosan fellágyul, és ezért romlani fog a tapadása. Kisebb kockázat, mint télen nyárival járni, az igaz. A gumi kopása felgyorsul, ezért nem biztos, hogy gazdaságos. Legfeljebb akkor csinálnám, ha a gumi kopása miatt élettartama végén járna, és szeretném róla lefutni az utolsó mm-t.

Ha egész évben egy gumit szeretnél használni, és nem jársz telente havas, hegyi utakon, akkor válassz inkább egy jó négy évszakost. Átlagos magyar téli utakon nem lesz rosszabb, mint egy téli, viszont nyáron sem lágyul el annyira, mint egy téli.

2023. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kéne vennem új nyári gumikat. Sajnos olyan drágák lettek az autógumik és a gumisok munkadíja is, hogy én is rajta hagyom a télit.

A nyári szettem már kopott és több helyen repedezett is. Majd meglátom jövőre mennyi pénzem lesz, addig használom a télit.


Ha nem kerülne kétszer, háromszor annyiba az élelmiszer mint 1 évvel ezelőtt, akkor tudnék új nyári gumikat venni.... 2 gyerekünk van, egy nagybevásárlás árát inkább el se mondom mennyibe kerül. A feleségem eladta az autóját inkább és távolsági busszal jár be dolgozni. Szégyen hogy mi történik itt.

2023. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Én vettem 4 évszakost. Ha jó ha nem ezt használom.
2023. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, mi az összes kocsin télivel járunk. Ha nem a városban gyilkolod felhevülve a lassú tempó miatt menetszél nélkül, körforgalmakban, meg lámpáknál fékezés, gyorsítással akkor nem durva a kopásuk se.

Van egy jellegzetes ruganyos viselkedésük, de megszokható. Én a nyárik feszességét utáltam nagyon.

Egyébként ez a nyáron is télivel járunk ez jellemzően a falusiak/vidákiek szokása, mert se nem mennek sokat, se nem terheli meg a gumit és sokat járnak sárban ahol meg jó ha van mintázat (ami a nyárin sokkal szerényebb).

2023. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!