Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kik építenek Lada motor...

Kik építenek Lada motor Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy jó kis ladát és abba kellene egy kicsit erősebb motor. kb120-130ló.

2023. márc. 11. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az Oroszország elleni uniós szankciók miatt a Lada alkatrészek importálása egyre nehezebbé vált, amit itthon kapni lehet, a magyarországi raktárakban készleten ragadt eredeti orosz alkatrészekből és az utángyártott gyengébb minőségű európai alkatrészekből tevődik össze.


Ha speciális igényeid vannak, akkor legtöbbször orosz alkatrészekre van szükséged, ezeket pedig sokkal nehezebb beszerezni, mint néhány évvel ezelőtt.

2023. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lagnagyobb ilyen cég a Havassy Motorsport, de azt tudnod kell,hogy több milliós tétel egy ilyen motor,meg eszik vagy 20-30 litert.

De a faceboon is hirdetnek egyet potom 1,6 milláért.

[link]

2023. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem én de azok nem 130 lovas motorok. Nekem meg csak olyan ember kellene aki látott meg rakott össze lada motort és esetleg erősebbé tudja tenni.
2023. márc. 11. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

"Értem én de azok nem 130 lovas motorok. Nekem meg csak olyan ember kellene aki látott meg rakott össze lada motort és esetleg erősebbé tudja tenni."

Sok sikert kívánok hozzá, ha a 75 lóerős 2105-ös motorjából akarsz 120 lóerőset csinálni. Tegyük fel, hogy ez a művelet sikerrel jár és van egy erősebb motorod. A gyári fékek képesek lesznek megállítani a 120 lóerős autót? A gyári futómű képes lesz biztonságosan az úton tartani az autót? A gyári hajtás kibírja a 60 százalékos többletterhelést?


Neked fogalmad sincs erről az egész témáról, körülbelül ugyanazon a szinten vagy, mint azok a suhancok, akik megvettek egy tíz tulajos 1.9 TDI motoros Golfot, és chiptuninggal, ültetéssel és a legnagyobb átmérőjű kerékkel akarnak plusz 30 lóerőt nyerni.

2023. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig nem írt hülyeséget a kettes. Te csak potom 100%-kal akarod megnövelni egy 60-as évek technikájára épülő szívó motor teljesítményét. Ez már nem az a kategória, hogy kicseréljük a karburátorban a fúvókákat is kész, vagy dobáljuk össze amit a lomtalanításkor összeguberáltunk és jól van az úgy! Komoly hardvermódosítások nélkül nem fog menni. Az meg nincs ingyen. A teljesítmény nem a semmiből lesz. Valamiből ki kell termelni. 100% teljesítménynövelés már biztosan és jelentősen meg fog látszani a fogyasztáson. Tegyük fel megcsinálod. A széria váltó, kuplung, futómű bírni fogja? A dobfék elég lesz hozzá? Ezekre tedd félre az újabb milliókat mire mindent egyedileg legyártatsz.

Nem lehetetlen megcsinálni, de jó drága hobbit választottál.

2023. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!