Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sima autóera való wax jó...

A sima autóera való wax jó lehet a felnikre is?

Figyelt kérdés
Nézegettem már több oldalt is annyi termék van mindenre is,hogy alig lehet eligazodni köztük.Találtam az egyik oldalon pl felni waxot de azon agyaltam az autó wax nem jó rá?Miért vennék két terméket ha egyel is ugyan úgy lekezelhetek pl mindent.Ha minden terméket meg kéne venn9 az autóhoz,hogy ez ezt az meg amazt tisztítja egy csomó pénz menne el a termékekre,és ahogy olvastam xy időnként kell mindent is alkalmazni tehát xy időnként mindenből mindig újat kéne venni.Igaz az én autóm garázsban ált amikor csak lehetett az elején mindig vittem évente vagy 2x autómosóba ahol waxolták is aztán később már csak én takarítottam és nem waxoltam csak önkiszolgáló autómosóban mostam ott a programból mindig a folyékony waxot használtam és tiszta volt az autó mindig meg a fényezés is tökéletes volt.Szóval nem mindig kapta meg a profi autómosást de mégsem volt gondom én ugyan úgy alvázat mostam ,kerékjáratokat kitakarítottam még a rugóknál a tányérokat is szárazra töröltem belül meg kiporszívóztam portalanítottam igaz nem kentem olyan kenceficéket mint az autómosóban de aránylag mégis mindig tiszta volt az autóm.

2023. márc. 12. 00:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Rákenheted, de nem lesz túl tartós. Tehát sok értelme nem lesz. Létezik külön felnire való bevonat. Azt én nagyon szeretem, mert amikor tavasszal/ősszel átszerelem a kerekeket és letakarítom az elrakandó garnitúrát, gyakorlatilag egy vizes szivaccsal elég kitörölni a felni belsejét és makulátlanul tiszta. Nem ragad, ég rá a fékpor, nem kell felnitisztítózni, súrolni.

A többi, hogy hol mikor és mivel szoktál autót takarítani, nem értem teljesen hogy jön a témához. Én az önkiszolgáló mosókat csak nagyjábóli lecsapatásra használom. Ha mondjuk hideg van, vagy nincs időm rendesen lemosni. De hiába megyek végig aprólékosan, akár többször is az összes programon, mindig marad egy vékony koszfátyol az autón. Ha makulátlan tisztaságot szeretnék, akkor itthon mosom. Vödör, mosókesztyű, slag, magasnyomású, megfelelő szerek. Nekem egy full takarítás simán kitölt egy szombat délutánt. De nem nyűg, szeretem csinálni. Full retek még a téli trutyis időszakokban sem volt soha az autóm.

Az enyém sem az utcán aszalódik. Tudom, hogy túlzásba viszem, de el nem tudnám képzelni, hogy az autómat az utcán tároljam: miden esőben ázik, veri a jégeső, állandóan tűzi a nap, nyestek egész éjjel hozzáférnek, bárki bármikor hozzáfér, stb. De ezt sem értem hogy jön az eredeti kérdéshez.

2023. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fura ha én elmegyek kézi mosóban és saját ütemben végig megyek az autón nem marad egy deka vékony réteg kosz se az autón.
2023. márc. 12. 15:48
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem igen. Végighúzom az ujjamat a karosszérián, vagy az üvegeken és fekete. Ha rendesen mosókesztyűvel aprólékosan minden négyzetcentiméterét áttörlöm az autónak, akkor viszont nincs ilyen.
2023. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én nem találkoztam ilyennel használom az aktív habot is meg még tavaly szereztem röprozsda oldót is.
2023. márc. 12. 16:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Röprozsda oldó program nálunk nincs. Pedig kétféle önkiszolgáló mosó is van onnan 5 percre, ahol lakom. Az meg ki van írva, hogy külön saját bevitt szereket tilos használni. Nem tudom, valaki ellenőrzi-e és milyen szankció jár ha észreveszik. Én komolyan veszem és csak az ott lévő cuccokat használom.

Aktív hab program van. Használom is. Sőt, megvárom, amíg szépen nagyjából lecsordogál a kocsiról, nem érdekel, hogy mekkora a sor mögöttem és a sarkamban toporognak már. De akkor sem lesz teljesen tiszta.

2023. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5/


Ez nem program én vettem anno folyadékot felnire meg karosszériára.Mosóban csak aktív hab szokott lenni mikor az dolgozik olyan szépen csorog le a kosz a fényezésről de legalább 2 percig rajta kell hagyni én addig elfoglalom magam mással míg az dolgozik.Nem is viszek semmi szert,otthon megcsinálom az alváz meg a kerékjárati mosást aztán elmegyek a közeli mosóba és intézem a többit.

2023. márc. 12. 19:44
 7/17 A kérdező kommentje:

5/


Milyen színű amúgy az autód?

2023. márc. 12. 19:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát ha már otthon félig lemostam, én nem rohangálnék még külön a mosóba, befejezném otthon. Nálunk csúcsidőben mindig tumultus van. Nem egyszer voltam szemtanúja, hogy majdnem verekedés lett, hogy ki következik. Arról nem is beszélve, hogy a hajléktalanokat is el kell zavarni, mert mindig jönnek, hogy majd ő a mosási díjon felül 500-1000Ft-ért lemossa nekem. Biztos, hogy nem engedném, hogy az autómhoz nyúljon!

Nem tudom milyen szempontból érdekes az autóm színe. Jelenleg két autóm van. Mind a kettő ezüst színű, csak kicsit más árnyalat.

2023. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8/


Én két ok miatt csinálom így egy ha a teljes mosást a mosóban csinálom az k.. drága lenne meg nincs kedvem ott időzni sokat kettő meg nálunk kemény a víz a mosóban meg tisztított víz van és ha nem is törlöm azonnal meg a kocsit nem rohad rá a vízkő.Én kisvárosban lakom itt azért még senki nem vert meg senkit sorban állás közben plusz mindig találni olyan időpontot mikor nem nagyon van senki,egy időben úgy csináltam elegem lett,hogy mosom az autót és mögöttem már ki tudja mit össze türelmetlenkednek ezért éjfélkor mentem a mosóba.Csak kényességi szempontból kérdeztem de az ezüst pont jó az volt nekem is most világosabb kék metál.

2023. márc. 12. 21:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Én vidéki megyeszékhelyen lakom. Iszonyat bunkó némelyik ember. És ez sajnos igaz a vezetési kultúrára, vagyis inkább annak a hiányára is. Sokan a budapesti közlekedést szidják. Többé-kevésbé rendszeresen járok arra. Sokszor meglepődöm, hogy a többség ott mennyire előzékeny és udvarias ahhoz képest ami nálunk van.

Igen, hétköznap esténként nálunk sincsenek olyan borzasztóan sokan. De nekem sokszor nincs kedvem éjszaka lámpafénynél kocsit mosni. Amiről írtam, az csúcsidőben van. Tehát pl szombat délelőtt a teszkó parkolójában lévő mosónál. Na az halál! Tényleg nem egyszer láttam, hogy majdnem lincselés lett egy-egy nézeteltérésből. Eszem ágában nincs oda menni.

Nálunk is kemény a víz. Éppen ezért itthon is öblítek erre szolgáló megfelelő szerrel + nálam alap hogy letörölöm az autót. Ha önkiszolgáló mosóba megyek, hiába használom az öblítő programot ott sem szárad makulátlanra magától az autó. Tükör mögül, falcokból kiszivárgó víz nyomot hagy, ha rászárad a karosszériára. Így én azt szoktam csinálni, hogy félre állok, vagy akár itthon, mert ahogy írtam, nem lakom messze a mosótól, aprólékosan mindent szárazra törlök. De ez az itthoni mosásnál is pontosan ugyanannyi munka, semmivel sem több.

Lehet, hogy ez ezüst kevésbé kényes szín, mint mondjuk a fekete. De én nem csak akkor mosok autót, ha már 50 méterről is látványosan retkesnek látszik. Ha csak közelről látszik, akkor is koszos és le kell mosnom. Mint ahogy ruhát se csak akkor mosunk ha már rám gyógyul. :D Egyébként az első eső után meglátom rajta az esőcseppek nyomát és le kell mosnom. Én erre nagyon kényes vagyok.

2023. márc. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!