Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyire veszélyes egy hiányzó...

Ennyire veszélyes egy hiányzó kerékcsavarral megtenni 18 kilométert?

Figyelt kérdés
Céges autóval (Astra J) gumidefektem volt, és kerékcsere közben valahogy eltörtem egy csavart. A csavar feje tört le, ahol ráilleszekdik a kulcs, a menetes része pedig bennmaradt az agyban. Lecseréltem így a kereket, 5 helyett 4 csavarral és folytattam az utam a céghez. Majd ott a főnök ordibálni kezdett amiért letörtem a csavart, és főleg azért, mert nem hívtam fel ott helyben, és ehelyett folytattam az utat. Szerinte 5 helyett 4 csavarral bármikor elszabadulhatott volna a kerék, és nem lett volna szabad így bejönnöm vele. Egész pontsan 18 kilométerről van szó, és ezalatt a kerék végig stabil volt, nem lögyögött egyáltalán.

2023. márc. 12. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván azért van 5 csavar, mert ha eggyel valami gebasz van, a többi 4 még simán megtartja.
2023. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűtlen, hogy leessen.

Ettől függetlenül szólhattál volna a főnöknek vagy vehettél volna egy kerékcsavart, addig amíg nem látja így az autót.

2023. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lassan haladva (pl. 40 km/ó) megtehető. Te is megtetted.
2023. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:
100%

"Majd ott a főnök ordibálni kezdett amiért letörtem a csavart..."

A csavart emberi erővel, gyári kerékkulccsal nem lehet eltörni, ha hibátlan. És ha nincs túlhúzva, akkor nem is kell nagy erő. A főnöködnek inkább azzal a gumissal kellett volna ordibálni, aki a nyomatékkulcs teljes erejével ráhúzta és talán már akkor elrepesztette.


"főleg azért, mert nem hívtam fel ott helyben, és ehelyett folytattam az utat."

Telefonon keresztül lecserélte volna a kereket? Vagy kifizatte volna a trélert és nem számított volna hogy lekésel valami találkozót? Akkor legközelebb hívd fel.


"Szerinte 5 helyett 4 csavarral bármikor elszabadulhatott volna a kerék, és nem lett volna szabad így bejönnöm vele."

Általános esetben nincs igaza. Az óvatos menet jelentette kisebb terheléssel 5-ből 4 csavar is megtartja a kereket. De ha egy csavart kézi erővel is el lehetett törni, akkor lehet, hogy a többi sem volt top állapotban. Ugyanolyan okból.

2023. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Ez baromság.az F1-es autók kerekeit egy csavar fogja és jó tízszeres erőhatás éri, megkérdezhetnéd a főnöködet hogy miért nem esik le a kerék.szóval négy jól meghúzott csavarral a világból kimegy a kérdéses (átlag)autó.
2023. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:
100%

"vehettél volna egy kerékcsavart, addig amíg nem látja így az autót."

A csavar maradványa ott volt a kerékagyban. Még ha útbaesik is egy autóalkatrészbolt, akkor hogy rakja be az új kerékcsavart? És tegyen kitérőket a négycsavaros kerékkel, csak hogy találjon egy megfelelő boltot?

2023. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
100%

"...az F1-es autók kerekeit egy csavar fogja"

Csak az nem OLYAN csavar (pontosabban anya), mint a hétköznapi autóké.

2023. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. Ja, pl. A Hungaroringen is csak tévés trükk volt, amikor Mansell kereke végig pattogott a pályán. És nem egyedüli eset volt.


Nagyon ragaszkodsz ehhez a céghez? Én felmondanék. A főnököd egy kretén.

2023. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Télen gumisnál voltam és csere közben beletört az egyik csavar,azt mondta a dolgozó hogy nyugodtan lehet 4-el menni de akár 3 is fenntartja.Ez hónapok óta volt és még mindig nem esett le az autóról a kerék.Bár hárommal azért inkább nem próbálnám ki.
2023. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A csavar nem teherviselő elem, nem arra ül fel a kerék hanem az agyra.

Így 4 csavarral sem lehet gond. Persze értelemszerűen pótolni kell minél hamarabb, hogy 5 legyen újra.

2023. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!