Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet megtépett kerékcs...

Hogyan lehet megtépett kerékcsavarokat kitekerni?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam a keresztkulcsommal, nem jött össze. Hiába álltam rá, meg se mozdult. Elmentem ismerősömhöz, neki van rendes nagy légkulcsa, elvileg 900 Nm-t tud. Azzal se moccantak meg. Idén tavasszal lettek lecserélve rajta a kerekek egy gumisnál. Csak sajnos nem tudom hogy hol, utána vettem nem sokkal az autót. Pedig szívesen visszavinném neki, "ha már így megtépted, szedd is le" elven.

2021. máj. 7. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
ha a fejét megtépte, svédfogóval próbálkozhatsz, vagy ráhegeszthetsz egy anyát, amit már megfog a kégkulcs
2021. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vidd el gumishoz, ahol van légkulcs. De előtte ruházz be valami mormális, de nem túl drága nyomatékkulcsra. Lehet hogy engem hülyének néznek, de mindig magamnak húzom le a kerékcsavarokat nyomatékkulccsal. Meg amit a gumis nem szokott: elpucolom a kúpos felfekvő felületeket a felnin is, csavaron is, menetet is. Aztán kap a menet és a kúpos felület egy kis rézpasztát beszerelés előtt, ennyi a titka. Bármikor erölködés nélkül megnyitom egy egyszerű keresztkulccsal.
2021. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Üssél rá a csavarokra valamilyen nagyobb kalapáccsal (2 kilós) néhány izmosabbat és utána próbáld. Ha nem megy irány egy gumis.

#2

A kúpot nem szabadna semmilyen kenőanyaggal kenni és a legtöbb típusnál a menetet is tiltják gyárilag, mert a megadott nyomaték száraz menetre vonatkozik.

2021. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

#3, és akkor törnek el a túlhúzott csavarok....kérdező fetrengene a gyönyörtől, ha kerékagyakat kellene cserélnie.

Lehet a meneteket nyugodtan kenni, csak akkor más a lehúzási nyomatéka.

De elmondom, ha csak a felére vannak lehúzva a kerékanyák, akkor se fog kihullani a kereked...


Kérdező, krovafej, rá toldó, abba egy szár, majd arra rá a kertből guberált 5 méteres vascső megteszi erőkarnak.

Ha így nem jön le, akkor sehogy.

2021. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
+1 a vascsőre.
2021. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4

Attól, hogy ráütne a csavarra? Miért törne el?

2021. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

#3:

#2 vagyok, 33 éve vezetek, és intézem a kerékcserét. Mindig rézpasztával.

Egyszer nem lazult le. Viszont mindig meg lehetett könnyen indítani.

33 évi tapasztalatom vs. ismeretlen fórumozó véleménye, szerinted melyiket fogom elfogadni?

2021. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Senkit nem érdekel, hogy mióta vezetsz. #3 csak annyit mondott, hogy gyári előírás szerint nem szabad kenni és ez valóban így van, ha pusztán a szabályokról beszélünk, akkor tilos kenni, autószerelőknek konkrétan tanítják, hogy tilos. Az, hogy te hogyan csinálod, meg hogy neked ez így jó volt 33 évig, az egy teljesen más téma, amit senki nem kérdezett.


#6 El tud, de nem valószínű. Attól függ, hogy miért nem indul a csavar. Ha szét van tépve, akkor olyan feszültség lehet benne, hogy ütésre elpattant. De 99%-ra veszem, normálisan lett az meghúzva, csak felrohadt, ebben az esetben nem fog törni. Viszont még így sem ajánlanám az ütést, mert a kerékcsapágy nem fogja szeretni. Ami így fel van rohadva, ahhoz már nem elég a kocogtatás, ha még odavág neki az ember, akkor elüti a csapágyat.


Egyébként nálam is +1 a vascső. Dugókulcs, fix hajtószár, cső. Csak vigyázni kell le ne forduljon a dugó a csavarról, mert utána nem lesz ember a Földön, aki leszedi. Pl. valaki támassza közben lábbal.

2021. máj. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Az ütésnek pont az a lényege, hogy a túlhúzás által összefeszült meneteket és kúpot az ellentétes irányú ütőerő egy kicsit feloldja.

Sok száz ilyen csavart szedtem már ki, de ettől még sosem tört el egy sem és a kerékagycsapágyak is bírták. Bár ez utóbbit sosem teszteltem kilométerre.

Jó dolog a vascső is a hajtószárra, de igen könnyű vele eltörni egy dugókulcsot, vagy elgörbíteni a hajtószárat és ha az egy márkásabb szerszám, rögtön csináltunk pár ezer Ft mínuszt.

2021. máj. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azr el kell fogadni, hogy a kudarc elofordulhat. Lenyalhatod a csavar fejet. Ez benne van.


Gumisnal mindig mondd, hohy nyomatekkulccsal huzzak meg.


Egyebkent nem veletlenul cserelek felnistul evente. Sajat nyomatek kulccsal. Egyszer valamelyik gumis tonkrevagta a szinte uj gumimat.

2021. máj. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!