Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Garanciális autó! szerviz...

Ninell97 kérdése:

Garanciális autó! szerviz naná hogy nem garanciába javítaná, csomagtartó és lámpabeállatás, ha elviszem máshová közelebb, olcsóbb tudni fogják hogy voltam? Valóban ugrik a garancia? Mi a jó megoldás??

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 06:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennek semmi köze a garanciához, persze hogy nem csinálják ingyen.


Amúgy jegyzett legális szerviz bármilyen munkát elvégezhet az autón, olajcserét és hasonlót is, nem ugrik miatta a garancia, csak nyomtatniuk kell hozzá megfelelő papírt, lepecsételni és kész. Törvény értelmében a márkaszerviz köteles elfogadni azt.

2023. márc. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy lámpabeállítást miért is kéne ingyen csinálnia? Akksit meg izzót is ingyen adjon? Kereket is garanciában cseréljen?
2023. márc. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A garancia nem azt jelenti, hogy neked egy fillérbe nem kerül az autó és kopóalkatrészek cseréjék, karbantartását, olajcserét, stb, ingyen csinálnak neked.

Továbbá nem értem miért él a közhiedelemben, hogy egy garanciális autón ha egy csavarhoz hozzányúlsz ugrik a komplett garancia. Ez nagyon nem így van! Bármit lehet csinálni az autóval, attól még nem feltétlenül veszik el a garancia, pláne nem a teljes. Ha beállíttatod a fényszórót és ennek következtében az tönkre megy (miért menne, ezt csak a példa kedvéért írom) és egyértelműen megállapítható hogy a hiba utólagos külső beavatkozás miatt történt, akkor a lámpára, csak a lámpára(!) nem lesz garanciád. Pl a motorra ugyanúgy megmarad.

Vagy másik példa: utólagos alvázvédelmet csináltatsz és valahol mégis megjelenik a rozsda. Nem hivatkozhatsz a gyári garanciára, hogy ingyen javítsák. De ha ugyan ezen az autón teszem azt tönkremegy a klímakompresszor, annak semmi köze az alvázvédelemhez (mert nem azért ment tönkre mert arra is kátrányt kentek), garanciában cserélni fogják.

Én a 0 km-es autómba utólag egy nem gyári motorelőmelegítőt szereltettem be. Szerintem elég egyértelműen látszott, hogy nem a gyárban rakták be. Ez után a vezérműlánccal volt gond. Szó nélkül cserélték, egy szót nem szóltak, hogy bármi gond lenne a garanciával. Később egy led-mátrix fényszórót kellett cserélni, szintén szó nélkül megtették.

Tehát ha veszel egy ablaktörlő lapátot és magadnak kicseréled él perc alatt, egyáltalán nem fog ugrani a garanciád.

2023. márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
A garancia a hibák javítására vonatkozik. A karbantartás az nem hiba javítás.
2023. márc. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

#2.

"Innen" nézve valóban gáz, ha valaki csak úgy beszédül az utcáról egy műhelybe, és ingyenesen akar fényszórót állíttatni.

Ám "onnan" nézve viszont annak van igaza, aki elvárja ezt a munkát, amikor kötelező szervizre viszi az autót.

Mindenki tudja, hogy bizonyos kilométerek lefutása után, kötelező átvizsgálást ír elő a gyártó. Ennek része -többek között- a fényszórók ellenőrzése és szükség szerint beállítása is. Tehát nem is lenne szükséges külön kérni ezt a műveletet, a szerviznek automatikusan kell(ene) elvégezni.

Ebből következik, hogy az említett a munkáért, etikátlan dolog pénzt kérni.

(olvasd el a szervizben, az adott tipusra érvényes karbantartási ütemtervet)

2023. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, amiket írsz, azok nem is garanciális munkák. Tudod, mit jelent a garancia? Ha nem, nézz kicsit utána.

Egyébként kérdés, mit takarnak ezek a "beállítások". Nyilván van, ami eleve a kötelező szervíz része, van, amit pl. az én márkaszervízem "ajándékba" megcsinál (nyilván nem úgy ajándékba, de külön tételként nem számolja fel.)


Volt már, hogy én is valamit kérdeztem, mert az új autón nem találtam valami funkciót, amit a könyv szerint tud, de nem sikerült elérnem... Amikor arrafele jártam, akkor odakanyarodtam, kértem, mutassák meg, mit csinálok rosszul. Kiderült, hogy nem volt jól beállítva, ezért elvoltak vele ők is vagy 5-10 percet, mire beprogramozták, hogy utána automatikusan menjen (egyébként a zárásra automatikus ablakfelhúzásról van szó, ami alapdolog, de mint kiderült, valahogy új korától le volt tiltva). Kérdeztem persze, hogy ezért mivel tartozom, de nem fogadtak el semmit.


Ugyanakkor ez tényleg csak gesztus volt részükről, simán elkérhettek volna érte valamit. Viszont ismernek, mindig oda viszem az autót, sok pénzt hagytam már ott/fogok is még, szóval - gondolom - úgy érezték, ez belefér. De nem volt kötelességük.

2023. márc. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Igazad van, csak éppen senki sem mondta, hogy emberünk előírt kilométer alapú átvizsgálásra ment.
2023. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem jól kérdeztem!!! Nem az a baj hogy nem ingyen, hanem elvinném máshová, ahol jobban megbízok a szerelőkben, mint a szakszervizben. Előző autókkal odajártam, korrektek és közel vannak. De a szakszervizben avval fenyegettek, hogy akkor nincsen garancia!!! És csak ennyi lenne a munka, nem a motorba nyúlnának bele, zárjavítás fényszóró beállítás, ezt észreveszik hogy megcsináltattam máshol? És mondhatják, hogy hoppá más hozzányúlt innen nincsen garancia? Mert most egyértelműen ezt mondták!!
2023. márc. 15. 07:40
 9/12 anonim ***** válasza:

"De a szakszervizben avval fenyegettek, hogy akkor nincsen garancia!!!"

Érdekes egy szakszerviz lehet... Én oda a lábamat nem tenném be. Hazudtak neked. Kb olyan, mintha azt állítanák, hogy kizárólag az általuk megjelölt benzintúton tankolhatsz, különben ugrik a garancia.

Bármelyik márkaszervizben, sőt a legújabb EU-s szabályozás szerint bármelyik független hivatalos szervizben javíttathatod az autót.

Ahogy írtam neked, ha pl te csinálsz otthon valamit az autón és nagyon elrontod, egyértelműen külső behatás miatt sérül valami, akkor legfeljebb a fényszóródra nem lesz garancia, azt saját költségeden kell cserélni, javítani. De szerintem ez evidens és korrekt. Az autó minden más részét ez nem érinti garanciális szempontból. Nekem márkaszervizben is ezt mondták a 0 éves garanciális autómra. És a gyakorlat is ezt mutatta.

Egy fényszóróbeálltást annyira nem lehet elcseszni. Gondolom az állítócsavarok sincsenek leplombálva. Hogy bizonyítják be, hogy, hozzáértél? Egyértelműen blöfföltek, hogy beijedj és nálunk tejelj! Gondolom az 5 perces beállításért felszámolnak 1 óra márkaszervizes normaidőt, autó előkészítési díjat, műszerhasználati díjat, stb-t...

Kíváncsiságból szabad tudni ha nem is a konkrét szervizt, de hogy melyik márkáról van szó?

2023. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hasonló hozzáállás:

Az egyik ismerősömnek azt mondta egy miskolci gumis amikor felrakta a téli kerekeket, hogy ott, nála kell(!!!) tavasszal visszarakatni a nyáriakat is.

Tegyük hozzá, hogy egy ált.iskolai tanárnő a tulaj.

A pofátlanságnak nincs határa.

Vajon mi a teendő, ha lemegy Siófokra és ott kap egy defektet?

2023. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!