Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mai világban a karburátoros...

Mai világban a karburátoros motorok már "elavultak" és jobban járok egy injektorossal vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés

Nem értek a motorokhoz annyira hogy ezt el tudjam magamtól dönteni, ezért is kérek segítséget

A2-es jogsim van, 35 kw-ig szeretnék motort, ez miatt, de mindenképp fojtottat mert le szeretném tenni a korlátlant is pár éven belül és akkor csak a fojtást iktatnám ki belőle. Elég nagy darab legény vagyok ezért ennél kisebb motorra nem is gondoltam (szándékosan) 180cm 110kg - És mivel motoroknak ilyen terén nem nagy a választék, vagy csak én vagyok béna, nem találtam olyat amit elképzeltem

Er-6n, MT-03 (660ccm) és cbf500 (és ugye ő a karbis)

Válaszokat előre is köszönöm



2023. márc. 15. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy injektoros jobb, üzembiztosabb .
2023. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Röviden injektorral jobban jársz, de a karbi se rossz, szóval ne ez alapján dönts.

Nagy előnye az injektornak, hogy a sok szenzor segítségével mindig annyi üzemanyagot ad, amennyire neked szükséged van, így nagyságrendileg jobb fogyasztásod lesz, mintha ugyan az a motor karburátoros lenne.

Viszont hátránya, hogy ha upgrade-eled a motort pl racse légszűrő, racse kipufogó akkor annak nem tud utánna kompenzálni magától.

Ezzel szemben a karburátor előnye hogy úgy állítod ahogy akarod (persze ha értesz hozzá). Így pl az alapjárat magasságát, a gázreakciót, a teljesítmény görbét tudod változtatni egy fokig.

Viszont ennek a nagy hátránya, hogy ugye csak egy beállításod van és az fix. De ha te beállítod a nyár közepén az alföldön, utánna felmész vele a Mátrába elkezd majd darálni, gyenge lesz, lefullad alapjáraton, mert nem kap elég oxigént a fixen beállított üzemanyag mellé. Ugyan így kimész télen, mert lett 15 fok. Magas lesz az alapjárat, nagy gázon elkezd fulladozni, akár lehet megolvasztasz valamit az égéstérben, mivel itt meg már túl sok az oxigén az üzemanyag mellé.

2023. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mostani szuper benzin mellett szerintem jobb az ijektoros. Napi szinten látok motorszerelős videót, és a karburátorosak nagyon nem szeretik a téli szünetet, mert az etanolos benzint. Szinte futószallagon újítja fel szaki a porlasztókat, legilyesztőbb, mikor befolyik, és higítja a motorolajat. Én is kizárólag injektorost kerestem, mikor vettem a Dl650-est, ebből is akad A2-re folytott. A méreteidhez lehet jobban is passzolna. ER6-al tanulok, de a DL vagy 1,5x nagyobb :)
2023. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szolovjov ***** válasza:
Én Etz 250-ből karburátorost vettem tavaly :)
2023. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legjobb, legegyszerűbb a karburátoros, azt még javítani is lehet...
2023. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!