Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autó műszaki meghibásodá...

Ha az autó műszaki meghibásodás miatt nem tudott lelassulni akkor amikor egy traffipax mellett mentem el, ha a szerelő ezt be tudja bizonyítani számlával és ezt eljuttatom a rendőrségnek akkor visszavonja a rendőrség a csekket a gyorshajtásért?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 22:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A tempomat gombjai közül néhány már nem érzékeli a megnyomást jól a kormányon, a gombbal akartam kikapcsolni a tempomatot hogy elkezdjen lassítani az autó motorfékkel, nem a fék romlott el. Ha a fék lenne rossz, akkor szerinted elindultam volna az autóval?


Ez az egész történet körülbelül 300 méter megtétele alatt zajlott le akkor észleltem hogy a sebességem nem csökken eléggé és fékeztem de már késő volt. A rendőr is a legszemetebb helyre állt, az 50-es tábla kezdetéhez, nem sokáig mentem többel 50-nél mert fékeztem miután észrevettem hogy a tempomat nem kapcsolt ki. Próbálok spórolni az üzemanyaggal ezért a motorféket használom.

2023. márc. 15. 22:45
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
"Próbálok spórolni az üzemanyaggal ezért a motorféket használom." Ez nem mentesít a KRESZ szabályainak betartása alól, magánügy.
2023. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, veheted konkrét ténynek is, legkevésbé sem érdekli a hatóságot ez a kifogás. Lehet még a kocsid és a te közúti közlekedésben való részvételetek alkalmasságát is megkérdőjelezik annak minden velejárójával.
2023. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy szo is igaz lenne ebbol a mesebol... szoval az van, hogy nem tudod hasznalni a kotlak autod tempomatjat, szepen benezted a faluszele vagy a sima 50-es tablat es belerongyoltal a trafiba 90-nel, aztan most jonnek Remusz bacsi mesei.


A tempomat a fekpedal erintesere kikapcsol amugy, tehat ha amugy sajat bevalllasod szerint is pontosan tudtad hogy sz.r a tempomat vezerlese, hasznalhattad volna a fekpedalt is.


Loteri kutyat nem erdekli a magyarazkodasod. Ha jo a tempomat es azert szalltal bele a trafiba akkor a te hibad mert nem figyelsz oda, ha meg sz.r a tempomat es nem kapcsol ki, akkor is a te hibad mert kozlekedesre alkalmatlan autoval jarsz.

2023. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Tenyleg, el is felejtettem: automatavaltos az auto? Csak a tempomat miatt kerdezem.
2023. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Jó vicc!

Próbáld meg, ha a büntetésen felül a fellebbezési díjat is bukni akarod. Jól ki fognak röhögni! A piroson sem mehetsz át büntetlenül, vagy egyirányú utcába se hajthatsz be a forgalommal szemben erre hivatkozva.

2023. márc. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora kamut, (vagyis remélem, hogy az), nem lassít le motorfékkel, mert rossz a tempomat kikapcsoló gombja, ezért engedjék el a büntit? A jogosítványodat kellene elvenni, azonnal hatállyal.
2023. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz kamu sztori.
2023. márc. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 b1812567 ***** válasza:
Persze, elengedhetik. Cserébe kapsz a nyakadba közúti veszélyeztetést.
2023. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ha a fék lenne rossz, akkor szerinted elindultam volna az autóval?"


Amilyen gyenge a mentegetőzésed, én még ezt is el tudnám képzelni...

2023. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!