Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.8t vezérlés csere mennyibe...

1.8t vezérlés csere mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
mennyibe kerül egy 1.8t 180lovas motoron egy vezérlés csere?ha azt mondja az eladó,hogy 70 ezer km ezelőtt cserélve lett,de számlával nem tudja igazolni,akkor meg lehet állapítani valahogy,hogy milyen állalotban van a vezérlés az autó?
2023. márc. 19. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért az se mindegy, hogy hány éve volt az a csere, mert általában ez is olyan mint az olaj, hogy X kilóméter, de mellette max évet is megad a gyártó, hogy ha kevesebbet mész vele, akkor is ki kell cserélni.

Unix árban egy Conti készlet 123 ezer, és a szerelő úgysem adja oda kedvezményét, így egy 150 ezerre szerintem számolhatsz

2023. márc. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1.8T-nél a VW csoport motorját vettem, amit pl az 1-es Octavia RS-be is tettek ;), az 180 lovas
2023. márc. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Mindegy mit mond az eladó, az 1.8T szíjas motor. Azt pedig kb. 60 ezrenként illendő cserélni, főleg hogy egy 180 lóerős autót általában nem nyugdíjasok vesznek, így néha gyúrhatták rendesen az autónak ami nagyobb terhelésnek tesz ki minden alkatrészt.

Az árat felettem látod, nem írom le még egyszer.

2023. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#4 "kb. 60 ezrenként illendő cserélni"


És ezt mégis milyen idióta mondta neked? Már elnézést...

2023. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kedves 1-es,seat toledo 2004,auq motorkod
2023. márc. 19. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

“ És ezt mégis milyen idióta mondta neked? Már elnézést...”


Ha megnézed egy Seat Leon Cupra R 1M könyvét amiben BAM motorkódos 1.8T van akkor megkeresheted benne, hogy a vezérlés részhez az első cserét 90.000km-nél írja, majd 30.000km-enként ellenőrzést javasol. Mivel egy utángyártott alkatrész gyakran nincs olyan minőségű, mint a gyári, ezért a 2. Ellenőrzést követően - ami 60.000km - nem biztos, hogy várnék még 30 ezret a következőig. Másrészt egy átlag ember évente 10-12 ezer kilométert autózik, szóval a 60 ezer km olyan 5-6 év, a szíj pedig gumiból van, ami idővel akkor is öregszik, ha nem használják.

Csupán ezért írtam, hogy 60 ezernél illik cserélni. Ha valaki megfizeti a jó minőséget és gyakran ellenőrizteti, lehet használni természetes tovább is, de én csak arról az alkatrészről hiszem el, hogy jó minőség amit én vettem az autóra. Az eladó gyakran állít valótlant, ha az megkönnyíti az autó eladását és nehezen ellenőrizhető.

2023. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

#6 Akkor legközelebb mielőtt ilyeneket leírsz, javaslom olvasd el normálisan, mert ebből semmi nem igaz.


"a vezérlés részhez az első cserét 90.000km-nél írja"

Nem igaz. Az első ellenőrzést javasolja 90 ezernél. [link]


"majd 30.000km-enként ellenőrzést javasol"

30 ezrenként ellenőrzést javasol, de nem a 30 ezerrel korábban cserélt szíjra, hanem az előzőre, amit már 90 ezernél is ellenőriztél.


"Mivel egy utángyártott alkatrész gyakran nincs olyan minőségű, mint a gyári, ezért a 2. Ellenőrzést követően - ami 60.000km - nem biztos, hogy várnék még 30 ezret a következőig"

Ebből szintén nem igaz egy szó sem, a normális utángyártott szíjak (Conti, INA, Gates, stb) simán bírnak legalább ugyanannyit, mint a gyári szíj. A gyári leírás pedig egyetlen szóval sem említ különbséget a gyári és utángyártott között, szóval ez a rész ez pusztán a te agyad szüleménye.


Szóval mindezeknek tudatában megsúgom, hogy a gyárilag előírt csereperiódus ennél a motornál nem 60 ezer, de még csak nem is 90 ezer, hanem 180000. 180 ezer. Száznyolcvanezer. Kétszer annyi, mint amennyi szerinted a gyári szíjé és háromszor annyi, mint amilyen sűrűn szerinted cserélni kell egy utángyártottat. Remélem az állad nem esett le a hír hallatán. [link]


Természetesen te akkor cseréled le a szíjat, amikor akarod. Ha 60 ezernél lecseréled, te dolgod. Sőt, amúgy azzal is egyetértek, hogy autóvásárlás után illik lecserélni kármegelőzés céljából. Csak arra akartam kilyukadni, hogy téves információt ne ossz meg a 60 ezres cseréddel. Te cserélheted akkor, csak ne mondd azt, hogy a gyártó ilyet írna, mert még csak hasonlóról sincsen szó.

2023. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100ezer
2023. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!