Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopogós hidegindítás, mitől...

Kopogós hidegindítás, mitől kopog a motor indításkor?

Figyelt kérdés

Rögtön az első indításnál (hidegindítás) picit koppan a motor és utána is max. 5 mp-ig kopogós hangja van az autónak, motor felől jön a hang. De nem minden indításnál csinálja ezt, 1 hét alatt 2-3x eljátssza ezt.

Van, hogy valamikor picit egyenletlenül is jár a motor, itt is pár mp.-ig vagy kis gázadásra megszűnik ez a jelenség és jó minden.

Olaj tavaly 10 hónapja lett lecserélve és közül 9000 km-nél járok.


Alany egy Fiat Punto 1.2 16v



2023. márc. 20. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg az olajpumpa nem nyom mindenhova kellő olajat, akkor kopoghat a motor.

Valószínű nagyobb szelephézag lehet a gond.

2023. márc. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

Ahogy 1-es mondja.

Szerintem állás közben lefolyik az olaj, aminek nem így kellene lennie. A hidrotőkék kiürülnek és 1-2 másodpercbe telik, amíg újra megtelnek és visszaállítják a szelephézagot.

Nekem olajcsere után szokott így kopogni 1-2 másodpercig a motor. (Nem Fiat, de szintén hidrotőkés.)

Az olaj lefolyását tudtommal az olajszűrőben levő szelepnek kellene megakadályozni. Ha már amúgy is 10 hónapos az olaj, akkor én olajat cseréltetnék minőségi olajszűrővel. Hátha attól elmúlik. És közben meg lehet kérdezni a szerelőt is.

Csak akkor kezdenék az olajpumpán vagy az oljnyomás szabályozó szelepen gondolkodni, ha ez nem válik be.

2023. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Megtörtént az olaj csere szűrővel együtt, de a jelenség ugyanúgy fenn áll.

Olaj visszajelző lámpa meg rögtön kialszik indítás után és menet közben sem villan be.


Amit észrevettem újabban:

Elindítom, leáll.

Elindítom ismét, picit dadog az alapjárat + kopog a motor pár másodpercig aztán mintha mi sem történt minden jó, jó az alapjárat is.

Onnantól fogva mindig elindul egyszerre, pár óra múlva is.

DE egy hosszabb állás után pl. fél nap, kezdődik elölről megint minden.


Nem tudom már mit csináljak..

2023. márc. 24. 08:15
 4/4 krwkco ***** válasza:

"Nem tudom már mit csináljak.."

Egy rutinos, öregróka szerelőnek meg kellene hallgatni, hogy tényleg a szelepek kopognak-e. Ha így van, akkor az is lehet, hogy nem az olaj folyik le, hanem a hidrotőkék közül némelyik már ereszt. Típustól függően komoly szereléssel járhat, hogy hozzájuk lehessen férni és kipróbálni, hogy rendellenesen összenyomhatók-e.

Vagy lehet, hogy egészen más a baj, de talán a hang alapján kiderül.

2023. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!