Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg igaz, hogy használtaut...

Tényleg igaz, hogy használtautó már befektetésnek is jó? Ha igen, akkor 3 millióból államkötvény helyett jobb ha inkább veszek pl. 2 Suzuki Swift-et és majd haszonnal továbbadom?

Figyelt kérdés

Igaz totál nem értek az autókhoz, mindig szerelőhöz viszem kerékcsere, olajcsere miatt is és legutóbb 250 ezret számláztak ki nekem szervízköltségként szóval nem olcsó az autózás, de elegem van már ezekből a hírekből és én is szeretnék végre autón nyerészkedni főleg, hogy 1 éve akartam egy Honda Civic-et venni 2 millióért ami azóta már 3 millió és gyűlölöm magam amiért nem vettem meg.


Vagy elég 2 Swift helyet egy drágábbat venni és majd azt adjam el? Ha megéri használtautóba fektetni, akkor 3-3,5 millióért milyen autót éri megvenni?

Jelenleg egy +300 ezer kilométeres 60 lóerős autóval ingázom napi szinten nagy távolságot és csak 1 garázs van, de ha ennyire jó befektetés a használt autóvásárlás, akkor a 3,5 millió megtakarításomat kiveszem államkötvényből és veszek helyette valami kocsit a munkába járós autómnak meg építek vmi olcsó mobilgarázst.


Csak nem tudom milyen autót vegyek? Milyen típusba érdemes manapság fektetni a fenti összegből? Mit tanácsolnátok?



2023. márc. 20. 19:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocs, link lemaradt: [link]
2023. márc. 20. 19:38
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem befektetés, a befektetésre vett autó a Skyline-nál, Supra-nál, cápa Bömösnél stb kezdődik igazán.
2023. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy.
2023. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Dehogy jó befektetésnek. Óriásit fogsz koppanni, de az ember a saját kárán tanul.
2023. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Ha ilyenbe gondolkodzs, akkor minél régebbi autót vegyél. Cadillac, 74-es pl. de az is kb 16 ezer euro. 10 év mulva biztos nem lesz olcsóbb.
2023. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Jó befektetés, ha olyan autót veszel aminek emlekedik az ára. Egy 1 milliós Suzukinak valószínűleg nem fog, de egy Mk4 Suprának, 1985 Porsche 911 Carreranak vagy egy ‘71-es Mustangnak ha megőrzöd az állapotát az valószínű felfele fog menni az évek alatt, mivel egyre kevesebb lesz belőle jó állapotban.
2023. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megvártál egy elég nagy emelkedést. Akkor érte volna meg, ha megjósoltad volna ezt. Ez már csak ilyen.
2023. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Vannak jó befektetésre alkalmas autók. Nem is kell supra meg mustang.


Elég "csak" egy jó állapotú régi merci.

W126 mondjuk vagy akár egy W201.

Utobbinak az ára szépen megindult felfele pár év alatt.

Ha eléri a w123 árát (jó állapotban) akkor jó kis összegért fognak menni 5-10 év múlva.

2023. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak Moszkvics volt. Gondoltam pár éve veszek egyet poénból. 3-400 ezerért voltak, sokalltam. Most hasonlóak 1+ milliótól indulnak. Értitek egy Moszkvics 😃
2023. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!