Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó állt fél évig fél...

Ha egy autó állt fél évig fél tank benzinnel egy helyben, az kuka?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy megromlott a benzin, és így nem lehet már használni az autót.
2023. márc. 23. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen benzin pontosan?
2023. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, az egész autót bontóba kell vinni, ahol bezúzzák.
2023. márc. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tényleg?


Ez még az árstoppos benzin.

2023. márc. 23. 09:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. De ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor le kell engedni és frissel feltölteni.
2023. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha beindul jó, ha nem akkor valahol eldugult az üzemanyagrendszer (ez a régi benzin problémája), szét kell szedni az üzemanyagrendszert, áttisztítani, friss benzin, megjáratni, aztan helyre jön. Nem kuka.
2023. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teletankolnám 100-assal beindítás előtt, szerintem ha rossz volt, akkor úgy utána jó lesz.
2023. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem dobnám ki az autót
2023. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni, bírja-e az autód az E10-et, legtöbb gyártó tudtommal kiadta a listát, de hosszú állásra érdemes 100-assal teletankolni legközelebb. Azt mondjuk nem értem, hogy lehet nem tele tankkal ennyit hagyni állni, de az más kérdés.
2023. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért, mert félve, hogy eltörlik az árstoppot teli tankoltam.


Aztán jártam vele, de nagyon hideg lett, és hirtelen lemerült az akksija. Elvittem feltölteni, de nem töltődött.


Új akksit nem vettem bele, mert nem sokkal később eltörölték az árstoppot, jött a még hidegebb idő és úgy voltam vele, az új akksi is tönkre fog menni a hidegben való állástól, mert a magas benzinár miatt (+ téli gumi hiánya miatt) keveset (vagy semmit) nem fogom használni.

2023. márc. 23. 15:47
 10/10 krwkco ***** válasza:

"Ha egy autó állt fél évig fél tank benzinnel egy helyben, az kuka?"

Egyáltalán nem biztos, hogy megromlott fél év alatt a benzin. És nem kell ezen problémázni.

Ha beindul, akkor nem kell semmit leüríteni, meg hasonlók. Érdemes első útként egy kúthoz menni és 100-as benzinnel teletankolni.

Ezt próbáld ki. Hogy megfelelően töltött akksival beindul-e.

2023. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!