Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb szintetikus olajoknál...

Az újabb szintetikus olajoknál az 1:100 kétütemű keverék nem híg?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam hogy maximum 1:50 arányú lehet, annál hígabb nem biztosít elég kenést. De némelyik újabb szintetikus 2T olajnál (pl OMV) 1:100 arányt adnak meg.

Ez nem híg egy kicsit? Vagy mivel szintetikus, a modernebb gépekbe amik amúgy sem kívánnak nagyobb kenést bőven elég?



2023. márc. 25. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha annyit adnak meg akkor annak jónak kell lenni.

Jobbak már az olajak és a motor csapágyazás is jobb és másabb mint régen.

AKkor amikor az 1:20 után jött az 1:50 mindenki szörnyűlködött és továbbra is bele tette a régit.

2023. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon nem mindegy, milyen motorba..ha Tomos, vagy Steyr-Puch, akkor mehet az 1:100..én ugyan nem tenném, inkább 1:60 arányt, de ha a motor katalógusa engedi, akkor mehet. Ha nem a motor katalógus, hanem az olaj készítője írja, akkor vigyázz, az nem lehet megbízható.
2023. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Mutasd már meg nekünk azt a linket, ahol te azt olvastad, hogy az OMV 2T olaját elég 1:100-as arányban keverni!

Amúgy meg nem az olaj gyártója határozza meg a keverék arányát, hanem a motoré, pláne ha különolajzású. A modernebb gépek meg ugyanúgy igénylik a kenést, és biztos, hogy nem elég nekik a kevesebb olaj. Csapágyazás, dugattyú-gyűrű-henger súrlódó kapcsolat meg nem változott az évek folyamán.

2023. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 A flakonra van rá írva például erre: [link]
2023. márc. 25. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 Ez csak egy max higítási arány, aminek igazából semmi értelme, inkább csak parasztvakítás, tehát még mindig a motor kézikünyve a mérvadó, mert senki nem fog ezzel szórakozni, hogy hígabbra keveri, megkockáztatva, hogy besüljön a motorja.

Az olaj leírása a következő:


Az OMV MOTOR OIL MOTOR BIKE 2T olyan szintetikus motorolaj, amelyet ólmozott és ólommentes benzint is égető, kétütemű benzinmotorok előkeverő kenésére terveztek. A kenőanyag használható motorkerékpárok, mopedek, robogók, motoros szánok, motoros egytengelyes traktorok, stb. esetében. Az üzemanyaggal való keverési arány 1:50, max. 1:100.

[link]

2023. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szolovjov ***** válasza:
Én még csak csónakmotornál hallottam 100-as keverékről.
2023. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!