Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennek a lámpánák a kábeleit...

Ennek a lámpánák a kábeleit hogyan kell hozzáértetni az akkumulátor pozitív, negatív pólusaihoz, hogy megnézzem, világít-e?

Figyelt kérdés

[link]


Rendeltem ilyen lámpát, és szeretném tudni, hogy jól működik-e, csak tartok tőle, hogy zárlatot okozok, vagy tönkreteszem, mert 2 fekete foglalatú kábel fut belőle, mint a képen, és fogalmam sincs, melyiket hová kell érinteni.



2023. márc. 25. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy LED nem megy tönkre, ha normális feszültségre fordítva kötöd, csak nem fog világítani. Másik opció fogni egy multimétert, és diódaállásban megnézni, melyik az andó, melyik a katód.
2023. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs nekem olyan műszerem.
2023. márc. 25. 14:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Már tárgytalan a kérdés, hozzáérintettem egyszerűen csak a két pólushoz, aztán világított.
2023. márc. 25. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ráhibáztál.

De ahogy #1 írta, fordítva sem történt volna semmi, csak nem világít.

2023. márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!