Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem kötelező már...

Tényleg nem kötelező már magamnál tartani a jogosítványomat?

Figyelt kérdés
Elég csak a lakcím kártya és a személyigazolvány?

2023. márc. 26. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
tényleg nem
2023. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Belföldön elég.
2023. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Foglamazzunk inkább úgy, hogy legyen azért nálad, csak egy igazoltatásnál már nem büntet a rendőr ha nem tudod átadni.
2023. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek a 3. válaszolóval, elvileg nem kötelező hogy nálad legyen és egy sima igazoltatásnál nem is büntetnek meg, viszont gyakorlatilag egy balesetnél ott kell lennie nálad az adatok miatt, és mivel baleset bármikor történhet ezért jobb ha nálad van.
2023. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Sose viszem már,rohadtul nem erdekel
2023. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Hát ez egy ilyen... "hogyan is értelmezzem" téma.


Szabály szerint továbbra is magadnál kell tartani, azaz kötelességed magadnál tartani. De ha véletlenül épp nincs nálad, például otthon hagytad, akkor nem jár érte büntetés. Ez persze felveti a kérdést, hogy akkor mégis miért kell szabály szerint magunknál tartani, hiszen a valóságban tök mindegy, hogy szándékosan vagy véletlenül hagyom otthon.


Klasszikus következetlen/értelmetlen magyar szabály, de már megszoktuk az ilyeneket.

2023. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

De mi ebben az olyan nehéz hogy még meg is kell kérdezni.?

Ha viszi az ember a személyi igazolványt akkor ezt is lehet vinni, nem nehezebb .

A telefont sokall nehezebb vinni és vigyázni rá.

2023. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam. Bár nekem nincs is.
2023. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kötelező már belföldön, mert egy igazoltatskor a rendőr utánatud nézni hogy van-e érvényes jogosítványod, és nem büntethet meg érte ha nem tudod bemutatni feltéve ha érvényes. Viszont nem árt ha ott van nálad csak 1 kártyával több az meg elfér a pénztárcádba, irattárcádba, és a személyi igazolványnak, lakcím bejelentőnek nálad kell lennie. A forgalmi engedély sem kötelező hogy nálad legyen, de az sem árt ha ott van nálad akármi miatt.
2023. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem személyim nincs, úgyhogy a jogsit viszem.
2023. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!