Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tolatáskor gáz nélkül is el...

Tolatáskor gáz nélkül is el lehet indulni kuplunggal, de egyesben nagyon leesik a fordulatszám. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Mennyire normális ez kis benzines autóknál?

Amikor egyesben indulnék el, kuplungot ahogy engedem fel, nagyon esik a fordulatszám és elég sok gáz kell, hogy ne fulladjak le, sokszor ilyen 3 ezres fordulatszám. Vagy még lassabban kellene engednem a kuplungot, hogy ne kelljen ennyi gáz? (Gondolom ez árthat a kuplungnak)

Kis fordulatszámon meg alig tudom egyenletesen megtartani, nagyon könnyen lenyomva, kis gázadással is nagyon felszökik.


Egy ismerősöm vezette aki tapasztaltabb, de szerinte is lehet vele valami, mert neki is elég bátortalan volt az elindulás, le is fulladt. Mondjuk a dízeleshez szokott hozzá.


De tolatva akár még kis leejtőn is felfele, akár gáz nélkül is szépen el lehet indulni.


Ez mitől lehet? Normális kis benzines autóknál, vagy valami gond lehet? Ha igen, mire tippelnétek?



2023. márc. 27. 22:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve azt is észrevettem, hogy elektromos ablakok felhúzásakor egy pillanatra leesik egy picikét a fordulatszám.

A leírt dolgokból kiindulva, lehet hogy alapjárati motorral kapcsolatos gond lehet?

2023. márc. 27. 22:28
 2/8 A kérdező kommentje:
De csak egy pillanatra esik le, utána visszaáll.
2023. márc. 27. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Dízel után gyenge benzinesen nem csoda, hogy lefulladt.
2023. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom rükvercben nagyobb az áttétel mint egyesben, ezért könnyebb elindulni. De az is lehet, hogy rükvercben alapból finomabban indulsz, mert nem mersz úgy leugrani a kuplungról, mint előrefelé.

Amúgy meg nem vagytok még gyenge benzines autóhoz szokva.


Az hogy hirtelen elektromos terhelésre egy pillanatra esik az alapjárati fordulatszám szintén normális jelenség kisköbcentis autóknál.

2023. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oh értem, köszönöm. Akkor ez elvileg nem gond.


Az szerintetek mitől lehet, hogy éppen egy nagyon picikét nyomok a gázon, és már egyből 3 ezer körül forog, amikor már elég hangos a motor?

Olyan mintha nagyon rövid lenne a gázpedál útja, pedig nem padlózom üresben (amikor indulnék el), csak lenyomom pár centit és már egyből így megugrik, nehéz mondjuk csak 2 ezren tartani, nert ahhoz iszonyat precízen kb fél centit kellene nyomni a gázpedálon.

2023. márc. 27. 22:59
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Falábú a sofőr. ;)


De majd ráérzel.

(Vagy nem, és átülsz egy automatába)

2023. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az nagyon könnyen meglehet, mert csak pár hete van jogsim 😅


Éppen egy kicsike gázt adnék, ahogy engedem a kuplungot nagyon leesik a fordulat és adok mégegy picike gázt és már 3-4 ezernél üvölt a motor 😬

Néha elkapom jobban is, de akkor nagyon-nagyon hatalmas odafigyeléssel és óvatossággal, lassan.

De eddig 3-ból 3 személy is azt mondta hogy elég furának érzi, szóval azért lehet megnézetem egy autódokival.

2023. márc. 27. 23:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy frissjogsis vagy. Még 2 literes dízellel is, '96-os Corollában kikapcsoltam a légkondit egy erősebb előzés előtt, hogy jobban húzzon. Majd megjön az ilyesmi tapasztalat. :)
2023. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!