Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosokhoz lenne kérdésem,...

Motorosokhoz lenne kérdésem, első sorban azokhoz akik kis köbcentis gépeket hajtanak amiknek a sebessége viszont "enyhén nagyobb" mint 45km/H, volt e már valaha probléma igazoltatásnál, kötöttek e beletek hatóságiak?

Figyelt kérdés
Yamaha tzr 50, Aprilia RS 50, stb ilyesmi motorokra gondolok első sorban. B-s jogsim rövides megszerzése után szeretnék 50-es motort venni, ám nem szeretném hogy kiderüljön hogy a jogszabály miatt nem hajthatnék ilyen kategórias motort.

2023. márc. 27. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha van rá jogsid miért ne vezethetnéd az ötvenest? Legyen rajta biztosítás és világítás oszt csá. Bár én amíg falun laktam jó pár évet motoroztam le B-s jogsival és 125-ös aprilia tuareggel, aminek konkrétan semmilyen papírja nem volt, de az elején még hátsó lámpája se. Bár többször is találkoztam rendőrökkel sosem állítottak meg. Szóval no para.
2023. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ameddig nem az orruk előtt gyorsulsz 80ra, kétlem, hogy megállítanának.

Biztosítás legyen, ha nagyon parázol, dobj be az ülés alá egy láthatósági mellényt is, és a törvény legszentebb embere leszel.

2023. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Az idézőjel azért már felvet kérdéseket, mert hogy ha a végsebesség nagyobb, az egy dolog, de ha titokban a köbcenti is nagyobb, az könnyen kiderül. Talán nem kéne bűncselekményt elkövetni, mert bizony ha a kategóriádnak és biztosításodnak nem felel meg a jármű, az pont olyan, mintha jogsi nélkül vezetnél...
2023. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Milyen jogszabály? Le se szarnak sr 50es el járok
2023. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha ennyire fosol ne motorozz
2023. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én most egy nagyobb 400-as Burgman robogót hajtok, de én is kisebbel kezdtem. Nagyon ritkán állítanak meg a rendőrök motorosokat, de ha a papírjaid rendben, a motor műszaki állapot rendben akkor nincs miért aggódni. Haladsz szépen a forgalom ritmusával, néha gyorsabban, néha lassabban, majd rájössz, száguldozni felesleges amúgy is.
2023. márc. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
#6 Azért a kérdésből te is levághattad volna, hogy a kérdezőnek nincsenek rendben a papírjai... :)
2023. márc. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Robogóm is tudott 70-75 körül ( Jó óra szerint elérte a 80-at, de ugye inkább felfelé csalnak ), pedig nem volt se fúrva se semmi, kutya nem kötött bele, amúgy sem nagyon látok így reális helyzetet, maximum tényleg ha előttük megyek el 70-el, de akkor meg azért állítanak meg hogy hé hadd nézzük már meg tényleg 50-es?
2023. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem volt A1 jogsid és annak megfelelő köteleződ, akkor te is effektíve törvényt szegtél. Csak azért, mert van pár anekdotikus bizonyíték arra, hogy meg lehet úszni, még nem kéne bólintani-uszítani a szabálytalan tevékenyésgekre...
2023. márc. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jobb ha ezt is tudjátok.

[link]

2023. márc. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!