Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kút prémium üzemanyagja...

Melyik kút prémium üzemanyagja a legjobb?

Figyelt kérdés
Leginkább arra lennék kíváncsi van-e valami számbeli adat, ami alapján össze lehetne vetni a MOL, Shell, OMV prémium üzemanyagjait. Van valami publikus dokumentum összetevők,adalékok és azok mennyiségéről?

2023. márc. 28. 17:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De hát így jobban számolgatva , tényleg neked kezd igazad lenni, mert tényleg ugyanott vagy, max annyit nyersz a prémiummal hogy halkabb az autód meg kicsit jobban ugrik.
2023. márc. 30. 16:44
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Én a régi, most 22 eves közös nyomócsöves valtozó geometriájú turbo dízelbe tankoltam mindíg OMV premiumot. 120e km-rel vettem, 280e-nel adtam el. Ez hiaba volt egy olcso autó, egyszerűen olyan alkatrészek vannak mar benne, hogy úgy voltam vele bánja a rák a kuton otthagyott többletet ha hozzajárul a gondtalan kilometerekhez.

540 e Huf difiről beszélünk evek alatt... egy nagynyomasú szivattyú meg 450 beszerár...

En az osztrákok naftájára szavazok.

2023. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%
Így fixen elkoltotted a pénzed feleslegesen úgy meg akár még is maradhatott volna.
2023. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%

Hát igen, majdnem 5 év alatt elszaladt az összeg a kúton, tervezetten premium uzemanyagra...

Én ezert sem mernem venni a regi dizeleket, mivel ez a hozzaallas. Jo bele a sima, kibirja az az olaj meg egy ezer km-ig stb. Gondolom magadba is csak a csirkefarhatot tolod, meg a szaraz kenyeret. Ez ennyi.

2023. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nos a gyenge gúnyolódás helyett, gondolkodni szokás.... Igen, jó bele a sima, ahhoz tervezték, semmi baja nem lesz tőle, meghibásodni még mennyei mannával is meghibásodhat. De ha nem esett le a logika, így fixen elszórtad ezt a pénzt, ha meg tankolod a simát, és valami csoda folytán nem lesz úgy se semmi baja akkor megmarad fél misi....


De végül is, pont erre építenek az olajtársaságok.

2023. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a céges opelek, renault-k gond nélkül megfutották a 250-300 ezret (legalábbis az üzemanyagellátó-rendszernek nem volt baja), pedig szét voltak hajtva és az alap mol gázolajon kívül nem láttak mást. Szóval erről ennyit.


Arról nem beszélve, hogy mi van, ha mondjuk 200 ezernél rommá törik az autót vagy az asszony telenyomja 95-össel és akkor azonnal elbuktad az addigi 1 millió ft-os állítólagos élettartam-növelő "befektetésedet".

2023. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kb. jobban megéri, ha értékpapírt vagy kriptót veszel abból, amit a prémium üzemanyagra költenél.
2023. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jo engedjük el az egyeni motivációkat, szóval te/ti melyik prémiumot tartjátok a legjobbnak? (A kerdés erre vonatkozott.)
2023. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hiába próbálod ezt megmagyarázni nekik, akik odavannak a premiumokért általában pont ez az, hogy vallásos szinten ragaszkodnak hozzá, egyrészt amolyan saját maga nyugtatásaként másrészt meg, hogy elmondhassa, hogy neki az megy a kocsijába.


Az olyan apróságokba meg már kár is belemenni, hogy jogilag már akkor premiumnak hívhatják, ha csak egyetlen egy összetevővel vagy épp csak valami más arányban van benne mint a simában, aztán tudják jól, hogy senki nem fog azzal szórakozni, hogy független laborba beküldje, és még ha meg is tenné azt sem tudja mi mire való benne, vagy mit csinál.


Ugyanaz a célcsoport mint akik az ilyen spuri és hasonlo dolgokat öntik a tankba, felülnek a marketing vonatra aztán hadd szóljon.


Pedig ott is józan paraszti ész kéne hozzá csak pl abba belegondolni, ha valóban olyan szupi lenne a cuccuk, akkor bármelyik olajtársaság akár dollármilliókat fizetne érte, hogy használhassák....

2023. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18: Igen, mikor már nincs érv meg semmi akkor térjünk ki a témáról, holott totálisan a kérdéshez csatlakozó dolgok ezek, hogy egyáltalán jó vagy sem.
2023. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!