Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettél már autót úgy, hogy...

Vettél már autót úgy, hogy nem volt autód, és tömegközlekedéssel kellett végigjárnod a kereskedéseket?

Figyelt kérdés

Csak eszembe jutott, hogy amikor legutóbb vettem, akkor még a meglevő autómmal is jó sok járás volt mindenféle külvárosi (Bp.) telepekre elmenni, hogy megnézzem a neten kinézett autókat.


10-20 autót megnézni úgy, hogy egymástól elég távoli helyszínekre kell elmenni, még autóval sem kevés idő volt. Előfordult veled az, hogy ugyanezt gyalogosan kellett megtenned?


2023. márc. 29. 18:44
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:
72%
A legtöbb autót kocsival néztük meg, végül amit meg is vettünk azt pont tömegközlekedéssel. Felvonatozunk Pestre, és onnan lebuszoztunk pár átszállással fogalmam nincs hova
2023. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Persze.

Senki sem úgy születik, hogy autó van a segge alatt. A legelső autómat így vettem. Ha messzebb volt, vettem vonat vagy busz jegyet. Városon belül pedig evidens volt a buszozás. Sőt, a mostani autómat is tulajdonképpen így vettem. Nekem az, hogy van egy autóm, nem jelenti azt automatikusan, hogy köteles vagyok a klotyóra is kocsival járni. Az akkori munkáltatómtól kaptam éves BKK bérletet, ah akartam ha nem. Nem lehetett se kp-ra, se mára kérni az árát. Így munkába legtöbbször tömegközlekedéssel jártam. A szalon, ahol a mostani autómat megrendeltem, gyalog 10 percnyire volt a munkahelyemtől. Így ott sem jelentem meg soha autóval, hiába volt még meg a régi is.

Sőt, kapaszkodj meg! A jelenlegi munkahelyem 5 km-re van a lakóhelyemtől. Sokszor sajnálok erre belső égésű motoros autót kínozni. Két autóm is van. Ma mindkettő bent állt a garázsban én meg képes voltam biciklivel munkába menni. Továbbá ha nem kell senkit, vagy sok cuccot hoznom-vinnem, egy napi bevásárlást is simán el szoktam intézni hazafelé biciklivel.

Szóval nekem az, hogy van egy (vagy több) autóm, nem jelenti, hogy kötelező mindenhova kocsival mennem. Ha meg nincs, akkor meg evidens, hogy más alternatívára kell hagyatkoznom.

2023. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen. Szívás. Főleg úgy, hogy zsebedben a pénz es benned van az illúzió, hogy majd a kiszemelttel mész haza (nyilván ez csak álom).

Aztán nezed a kategóriájában drágán meghirdetett romokat. Volt ilyen. 3 hónapig szívtam.

2023. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2023. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Apáméval mentem inkább
2023. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a legelső autómat így vettem 20 évesen Budapesten. Nem is éltem akkor még a fővárosban, szóval lebeszéltem 10 autónak a megnézését egy szombati napra, aznap hajnalban egy barátommal együtt felmentünk vonattal, és jártuk a várost, estére (nyár volt legalább, szóval világos volt későn is) meg is néztük mindet. Aztán aludtunk egyet egy olcsó hostelben, közben átgondoltam melyik kéne és másnap elmentem azért amelyik a legjobban tetszett. Természetesen zöldfülűként és nem nagy pénzből vásároltam úgyhogy volt olyan hibája ami nem tűnt fel, de nem vettünk rossz autót. Fárasztó nap volt az fix, de azért ennél sokkal durvább dolgokat is viseltek már el emberek :)
2023. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívás főleg ha nem autókereskedésbe mész hanem magánszemélyhez és van, hogy a busz és kilóméterekre áll meg a telektől.

Volt, hogy 4 órát buszoztam oda, onnan kb 30 perc séta és kb 10 perc után kiderült, hogy full nem olyan, mint a képeken és nem akart engedni az árból se.

Buszozhattam haza.


Érdemes megkérni havert, hogy 1 napot szánjatok rá és 6-8 autót nézzetek meg autóval, simán le lehet úgy beszélni a tulajokkal, hogy egy hétvégi nap. Sok bosszúságtól kímél meg.

Elég fárasztó 3-4 hónapot buszozgatni autókat nézni idegen városokban.

2023. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!