Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli vagy nyári gumit az évre?

KoRn III kérdése:

Téli vagy nyári gumit az évre?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a kis munkába járós második autómra nem kapok négyévszakos gumit. (135/80/R12). Mivel az egész autó értéke kevesebb, mint két új garnitúra ára lenne, ezért nem szeretnék téli és nyári garnitúrára is beruházni, főleg ilyen árak mellett. Egy új téli, vagy egy új nyárit fogok venni egész évre.

Itt kérném a segítségeteket, hogy melyik a kevésbé rossz megoldás?

Ezzel az autóval mindig 70-80Km/h az utazó tempó, 24km-re járok be dolgozni 90%-ban csak egyenes úton nagyrészt lakott területen kívül. Nagyon máshogy nem is tudnám használni a kis Daewoo Tico-t :D

Melyiket válasszam?



2023. márc. 29. 19:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

Nehéz kerdés, mivel alíg vannak telek, nyáron meg csúnyán kenődik a téli gumi.

Én vennék most egy nyárit, aztan hatha fussa télire is.

2023. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
40%
4 évszakost kell venni.
2023. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

1-es köszi, én is így gondolkozom, télen extra óvatosnak kell lenni, szerencsére gyakorlat azért van bőven.

2-es, ha találsz nekem, veszek!

2023. márc. 29. 19:47
 4/33 anonim ***** válasza:
85%

Én ezen nem spórolnék, tök mindegy mennyi az autód értéke. Főleg ha városon kívül autózol. Az életed ugyanannyit ér a Ticoban ülve is, mint egy S Merciben, nem?

De mindegy, nem akarok erről neked prédikálni. Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a megoldáshoz, én a nyárit választanám. Jégre, hóra mostanában sokkal kevesebb napon lehet számítani, mint nyáron kánikulára és extrém melegre. Nálunk az idei télen konkréten 0 havas, vagy jeges nap volt. Ha mégis esne hó a jövőben és azon az egy-két napon meg tudod oldani, hogy veszel két buszjegyet, vagy hívsz taxit, vagy elvisz a kollégád, szomszédod, nénikéd, akárkid, akkor én a nyárit raknám fel.

2023. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%
Nyárit vegyél és max. nem használod az autót amikor jeges az út az évi 1-2 alkalommal.
2023. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
49%

El kell adni az autót, ha nem tudod fenntartani, nem engedheted meg magadnak.

Aki olyan alapvető dolgokon spórol, mint a gumi, az nem autót, hanem egy kib#szott ketyegő bombát vezetni.

2023. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
36%

Egy garnitúra új gumit már kapsz 60 000 Ft-ért ebben a méretben, de alig használtat még olcsóbban is. Nem ér az autód 120 000 Ft-ot? Akkor ne indulj el vele sehova, mert ott már a gumi nem számít, az életeddel játszol!

És ne azt nézd, hogy az abroncs ára többet ér-e mint a kocsi, hanem hogy többet ér-e mint az életed!

Azt csinálsz amit akarsz. Én a helyedben most vennék egy nyári szettet, és ha őszig- tél elejéig nem tudnék félrerakni 60 000 ezret egy téli szettre, akkor elgondolkodnék hogy érdemes-e ott dolgoznom.

És még egy szempont: ha két szettet használsz, az nem kétszer hanem inkább háromszor annyi ideig kitart, mintha egy szettet nyúznál egész évben.

2023. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

"És még egy szempont: ha két szettet használsz, az nem kétszer hanem inkább háromszor annyi ideig kitart, mintha egy szettet nyúznál egész évben."


Ez nekem is eszembe jutott, csak azért nem írtam neki, mert ha minden munkanapon megy 2-szer 24 km-t, az is csak 12e km egy évben. Így két szett esetében előbb fog elöregedni a gumija, minthogy kopásjelzőig kopna. Főleg, hogy az a Tico gondolom nem szaggatja fel az aszfaltot, meg nem is két tonna. Így ez nála nem olyan lényeges szempont. De a többivel teljesen egyetértek, ahogy fentebb is írtam, csak nem akartam ilyen keményen fogalmazni.

2023. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%
Ha keveset ér az autó, akkor az életével játszik? Téged is jó helyről szalaszthattak öregem. Azért mert keveset ér valami, biztos hogy szar is szerinted? Még mindig jobb mint egy robogó vagy motor, akár abból a szempontból, hogy nem ázik szét, nem dől el stb.
2023. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Én nyárit vennék és ha esik a hó mennek tömegközlekedéssel. Idén ez 1 nap volt tavaly 5 nap. Azt ki lehet bírni
2023. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!