Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 évszakos gumit vegyek, vagy...

4 évszakos gumit vegyek, vagy vegyek külön egy nyári és külön egy téli szettet?

Figyelt kérdés

Igazából anyagilag megengedhetném magamnak, csak a kérdés, hogy kell-e.


Csak városon belül szoktam közlekedni, illetve városon kívül max a legközelebbi megyeszékhelyre szoktam 2-3 hetente átmenni, ami főúton 40km, esetleg havi 1x le a Balatonra ami főúton 60km távolságra van.


Ha nagy hó van az úton, vagy széjjel vannak fagyva az utak akkor nem szoktam autóba ülni azóta mióta totálkárosra törte valaki az autóm miután a hó miatt valaki belémcsúszott mert nem tudott lefékezni :D


2022. nov. 5. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Vegyel csak telit, es azzal mesz nyaron is.
2022. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem közlekedsz sokat, jó a négy évszakos, megtakarítasz vele évi két abroncs/kerékcserét.

Ha van téli és nyári garnitúrád, annak az az előnye, hogy időarányosan kevesebbet kopnak, és ha el akarod adni a kocsit valamikor, növeli az értékét, mint plusz felszerelés.

2022. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4 évszakos tökéletes erre a használatra.
2022. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Itt már nálunk teljesen felesleges a téli gumi, mert nincs tél évek óta.

Vegyél 4 évszakost és az tökéletes.

Én se adnék ki évente kétszer a le és felszerelésért 20 ezer forintot.

Ez már 3-4 év alatt egy garnitúra új gumit fut ki.

2022. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz négyévszakost, ha nem túl agresszív a vezetési stílusod. Abból viszont javaslom, hogy a legjobbak közül válassz! Michelin CC2, Hankook 4S2, Vredestein Quatrac, Pirelli SF2 közül választanék. Goodyear nagyon jó még a teszteken, de nekem rossz tapasztalatom van vele.
2022. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Külön téli, nyári. Egyértelmű.
2022. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 évszakosat használok, de téli is jó egész évben. Hülyeség, hogy nyáron sokkal jobban kopik. Voltam vezetéstechnikai tráningen téli abronccsal, és míg mindenki össze-vissza csúszkált a fellocsolt műgyanta pályán, addig nekem szinte semmi gondom sem volt a feladatok végrehajtásával, és sokkal rövidebb távon meg is álltam az autóval, mint a nyári gumisok. Ha 4 évszakosat veszel, akkor arra figyelj, hogy a hópihe és hegycsúcs jelzés rajta legyen, mert pl. Ausztriában csak így fogadják el téli guminak. A Rotalla-t ajánlom, mert jó, és normális árban van.
2022. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!