Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max 1.5 millióért napi 2x50...

Max 1.5 millióért napi 2x50 km-es ingázásra melyik a legmegbízhatóbb min. 90 lóerős benzines autó?

Figyelt kérdés

Bocsi a sok kritériumért, de szerintem messze nem teljesíthetetlen egy ilyen igény.


Nyilván tudom, hogy az állapot a fontos nem is egy patika állapotú szalonautót akarok, hanem olyat amire 1 év alatt max 2-szer kell rákölteni ha gond van (mivel munkaeszköz nem eshet ki) és mivel nem prémiumban gondolkodom (bár jó lenne egy megbízható prémium) így az induló szervízköltségektől sem szeretnék megbolondulni.


Fontos lenne, hogy min 90 lóerő legyen (bár lehet még ez is elég kevés), mivel főúton olykor kell előznöm.


Dízelt nem akarok mert drágább a javítása meg abból nagyon ki kell tudni fogni a jót). Formára szedanok tetszenek, de nyilván jöhet más is (SUV nyilván álom).


Vannak kósza elképzeléseim pl. Volvo S40 vagy G Astra, de előbbivel szerintem megszívnám utóbbi meg lehet nem bírná a napi strapát.



2023. ápr. 8. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

"Bocsi a sok kritériumért"


Nincs ezzel semmi baj, csak így lehet bármi értelmeset ajánlani. 10-ből 9 hasonló kérdés semmi kritériumot nem ad meg, arra mit válaszoljon az ember? "Hát barátom, én egy Suzuki Swiftet ajánlanék, de jó opció lehet a Porsche 992 GT3 RS is". Kritérium nélkül nyilván nem lehet.


Az 1.6 G Astra nagyon is bírja, de másfél milláért könnyedén találhatsz H Astrát is jó állapotban, bár abból relatív ritka a szedán. A Ford Focus is jó választás lehet még 1.6-os motorral, régi klasszikus motor, kiforrott, megbízható. Ugyanaz a motor van egyébként az S40-ben is, szóval ha már szóba hoztad, gondolom azért mert tetszik, akkor jó választás lehet az is.

2023. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ignis. 93 lóerő 1 tonna alatti súly, tökéletes a megadott kritériumoknak. 70 ezrenként kell cserélni a kuplung bovdent és akkor az sem hagy az útszélén. Megvétel után pedig egyből cseréld ki. 3 csavar az egész csere, te is megcsinálod 30 perc alatt. Ezen kívül sosem szokott cserbenhagyni senkit.
2023. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Köszi, nem feltétlen sedan, lehet kombi is vagy hatchback, csupán tetszik ez a forma és tudat alatt összekapcsoltam a megbízható strapabírósággal, mint tipik ingázó autó.


G Astra-t apám korábban akart venni, mert mindig Opel-je volt (most épp egy B Vectra-ja van) és nem voltak rossz tapasztalatai a márkával. A H Astra-ról nincs ilyen tapasztalat, de ha még a régi Opel minőséget képviseli akkor az is jó lehet.


Az S40 meg egy titkos vágyam, mert nagyon tetszik és eddig Volvo-król nem hallottam olyan rossz dolgot, mint a többi prémiumról.


Nyilván állapotot kell venni, de ezért is akartam valami iránymutatást kérni hol és hogyan kezdjek elindulni a keresgélésben.

2023. ápr. 8. 12:56
 4/10 A kérdező kommentje:
#2: Ezek az Ignis-ek bírják a rossz magyar (kátyús) utakat? Igazából a futóműnek is masszívnak kéne lennie, mert az ingázás során elég rossz szakaszok vannak.
2023. ápr. 8. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 Igen, abból a szempontból bírják, hogy nincs velük gond, viszont kényelmetlen, dobál a hátsó merevhidas futómű miatt, cserébe olcsó a fenntartása. Kényelmes nem lesz.
2023. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó a G Astra, bár inkább H, az is kijön belőle.

Suzuki is, swift, Ignác az igásló. De nem sedanok.



Miért ne férne bele SUV?

Mitsubishi outlander.

Egész jó formatervezése van a korához képest.

2023. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Miért ne férne bele SUV?


Mitsubishi outlander."


Mert a SUV-ok azért csak prémium szegmenst képviselnek, nem városi kisautók. Meg szeretnék azért nem +250-300 ezret futott példányt venni és a SUV-okba elég sok km-t tesznek bele.


Fenntartása/megbízhatósága nem vészes ennek az Outlander-nek?

2023. ápr. 8. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Abszolút dízel lenne a racionális döntés ekkora távra. De egyébként ilyen kis pénzből valami kisebb kompakt lenne reális.
2023. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Semmiképpen sem mondanám rosszabb vételnek, főleg hogy SUV-t szeretnél.


A suv nem csak a prémium szegmens autoi. Az új Dacia sandero is suv, ahogy az x5 is SUV.


Természetesen fenntartani és üzemeltetni is drágábbak. Nagyobb súly és test miatt mindenképpen többet fogyaszt.

Egy nagyobb fék, nagyobb gumi szintén drágább. Ahogy egy nagyobb akku a nagyobb motorhoz. És sok más.

Természetesen nem akarlak sem rá, sem lebeszélni róla. Ez csak egy tanács volt, ha SUV-t szerettél volna.


Remélem megtalálod amit keresel.

Ha a fenntarthatóság és a magasabb hasmagasság fontos, akkor Ignácokat nézd meg.

2023. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én viszont igazat adok a kérdezőnek, a SUV valóban nem az olcsó szegmensbe való. Aki szerint ez nem igaz, "mert ott a Dacia", az még soha nem ült Daciában, soha nem tapasztalta. Eleve kezdjük ott, hogy a Daciának a Duster a SUV-ja, nem a Sandero, utóbbi csak egy magasított padlós hatchback. A probléma viszont ott kezdődik, hogy bár a Dustert egy valódi SUV-nak szánták, az is csak egy magasított padlós hatchback. Hogy mi ezzel a probléma? Nézd... voltál már hajón nagy szélben, vagy legalábbis láttál már olyan videót neten, ahol ezt videózzák, hogy a nagy hullámok dobálják a hajót minden irányba és jobbra-balra vergődnek az emberek? Na, ugyanezt képzeld el egy autóban nagyobb sebességnél. Hidd el, nem kényelmes. Ugyanaz a gyenge proli futómű van alatta, ami az összes Dacia alatt, de míg egy sima kicsi és alacsony Logan-szintű autónak az megfelelő, addig egy magas súlypontú magasított SUV-nak nagyon nem. Borzalmas az utazási komfort és folyamatosan halálfélelme van benne az embernek, mert folyton billeg, a billegés miatt pedig a kormány is folyamatosan jobbra-balra kóvájog. Esküszöm életveszélyes vele 80-nál gyorsabban menni. Emellett a belseje is undorító, mármint nem kinézetre, hanem összeszerelést tekintve, recseg-ropog minden porcikája, 5 perc után idegösszeomlást kap az ember a zajtól. Biztonság tekintetében is rettenetes, nagyon rossz töréstesztes mutatókkal rendelkezik, még a Suzukik is fényévekkel jár a Dacia előtt e tekintetben, pedig tudjuk jól, hogy a Suzuki sem a minőség mintapéldánya. Ez nem meglepő amúgy, a Duster másfélszer akkora mint egy kis átlagos hatchback (pl. az én H Astrám), mégis 100-150 kilóval könnyebb, nem nehéz kitalálni hogy azért mert semmi anyag nincsen benne, ennyi erővel kartonpapírból is lehetne, szerkezeti integritása nulla. A pocsék törésteszt összevetve az életveszélyes imbolygó futóművel... hát nem egy jó párosítás. Pár nappal ezelőtt egy 7 személyes Logan fordult meg nálunk, abban meg nem volt pollenszűrő, ami már önmagában is szánalmas egy 2012-es autótól (az én 1997-es fapados F Astrámban már volt pollenszűrő), de annak fényében még nagyobb gáz, hogy klímás volt. Klímás autó pollenszűrő nélkül. Nem is tudtam, hogy ilyen létezhet, de valahogy mégis létezik. Ez is csak a Dacia "remek" minőségét bizonyítja.


Értelmes ember nem vesz Daciát. Olcsó SUV szegmensben még a Suzuki Grand Vitara jöhetne szóba, azt nem ismerem, nem mondok róluk véleményt. Az biztos, hogy a töréstesztjei sokkal jobbak, ez már elég sokat jelent. Képek alapján úgy tűnik, hogy a futóműve is stabilabb, legalábbis hátul csatolt lengőkaros, nem pedig szar fix hidas, mint a Duster. Szóval a Grand Vitara esetleg annyit megérhet hogy 1-2 darabot megnézz belőle, ha tetszik, akár még jó is lehet. De a Daciát mindenképpen el kell engedni.

2023. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!