Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért megbüntethetnek?

Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy pont kocsival volta és hívtak telefonon. Csak egy "Hol vagy?" lett volna az egész hívás, tehát lefordultam egy parkolóba, hogy ne vezetés közben telefonáljak. Amint megálltam, ki sem szálltam a motort se állítottam le, máris oda ugrott a parkoló ellenőr a kis telefonjával és fotózott is. Még a telefont se volt időm felvenni. Kérdeztem, hogy miért fotóz fél perc és itt sem vagyok. Azt mondta jegyet kell venni... Nem tudom, hogy most így megbüntetett-e, mert lefotózott. Ilyenkor most mi van? Ezért megbüntethet egyáltalán így?
2023. ápr. 8. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
És legalább vettél jegyet?
2023. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem, a fizetős parkoló csak akkor fizetős ha parkolsz is, nem csak megállsz. Tehát 5 percre megállhatsz úgy, hogy a kocsinál maradsz ingyenesen.
2023. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#20:21

Nem vettem jegyet. Arrébb gurultam.


#20:23

Értem, köszönöm!

2023. ápr. 8. 20:29
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Attól függ. Ha magánterületre hajtottál be akkor az első pillanattól kezdve fizetős.
2023. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Ez kamu.

A parkolóellenőr nem fotóz, hanem először ellenőrzi a rendszámot, hogy nem indítottak-e rá mobilparkolást. És utána sem fotóz ( sőt, a rendszámot sem ellenőrzi), ha a vezető a járműben ül és jár a motor. De ha mégis ezt tenné. akkor ki is nyomtatná a "büntetőcetlit", így nem lenne kérdés hogy megbüntetett-e. A parkolási bírság nem traffipax-bírság, hogy majd megkapod postai úton.

Arról nem is beszélve, hogy beszéltél az állítólagos ellenőrrel, és nem tudod megbüntetett-e? Igen életrevaló figura lehetsz. :-D

2023. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Attól függ. Ha magánterületre hajtottál be akkor az első pillanattól kezdve fizetős."

Ez igaz ( lehet) , csak nem az első pillanattól jár a büntetés. Hogy fizetne behajtás előtt? Egy plázába behajtva előre fizeted a parkolást?

2023. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Vagy kitalált, kamu kérdés, vagy elhallgat pár apró részletet a kérdező.

Ez így, ebben a formában nem történt meg.

2023. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

#6: Pl. rendezvények idején a Hungexpo körül pont így megy. Szedik a rézbőrűek a parkolási díjat, ahogy lefordulsz az útról, előre fizetsz.


Nyilván ettől még a sztori kamu

2023. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

"Szedik a rézbőrűek a parkolási díjat, ahogy lefordulsz az útról, előre fizetsz."

De ott nincs időarányos díj, hanem fix parkolási díj van. És ott sem fotózással kezdnek hanem kérik a díjat. Olyan van, hogy egy parkolóba díjköteles a behajtás, de akkor addig nem is hajthatsz be, amíg azt meg nem fizeted. ( Vagy, ha be is hajthatsz, egyből ott vannak és kérik a díjat, nem fotózni kezdnek.)

2023. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
#9: Persze, azért mondom, hogy kamu a sztori, nem fotózgatnak, de vannak helyek, ahol bizony előre fizetsz. Sőt kisebb parkolókban pont úgy megy, hogy beállsz és mire kimászol a kocsiból, már ott a parkolóőr, hogy fizess (pl. egy időben az UBC-vel szembeni Meki-ben is így csinálták, meg még jó pár helyen.)
2023. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!